Я дуже люблю квіти, їх аромати, яскраві пелюстки. Моя улюбленаквітка — фіалка. Фіалка - символ смутку, смерті, але водночас емблема пробудження природи. Я вважаю, неможливо знайти людину, яка б не зачаровувалася красою цієї неймовірної квітки. За народним сонником, фіалка приносить радість. Вона має здатність причаровувати. Як на мене фіалка зачаровує своїми темно-синіми пелюстками, які нагадують безмежне небо. А крізь них, немов промінчик весняного сонця, виглядають ніжно жовті пелюстки. Вийдеш на поляну, застелену фіалками, і здається, що ти потрапив у безмежний простір весняного неба. А як приємно вдихати їхній аромат!
В ліс весняний підем, діти, Ніби в дім високий, світлий. Лиш тому, хто вірить в казку, Ліс дарує ніжну ласку. Там під дубом зайченята Вийшли всі на фіззарядку, Там вовчисько на світанку Косить сіно для сніданку. Грає там з палким запалом Лось могутній на цимбалах, А ведмідь біля болота, Ремонтує буслу боти. Пісня там, і сміх, і квіти! Тільки ж знайте, любі діти, Що в лісах весняних диво Ходить легко і красиво, Що мурашки, птахи й звірі Стрінуть вас, як друзі щирі. Леонід Дейнека ” У весняному лісі ”
Щорічно, щоб виростити потомство, переважна більшість птахів влаштовує гнізда. У помірних широтах і в холодних країнах гніздування починається навесні, а закінчується влітку, коли пташенята порівнюються розмірами з дорослими птахами. Але так буває не скрізь. Адже на земній кулі чимало місць, де зміни пір року немає. У деяких тропічних країнах літо триває весь рік, в інших місцях відбувається щорічна зміна посушливого і дощового сезонів. Як же в такому випадку визначити час розмноження птахів? Для всієї земної кулі правило загальне: птахи починають гніздитися в такі строки, щоб вигодовування виводка і перші дні життя пташенят поза гніздом припадали на найбільш багате їжею час. Якщо у нас це весна і літо, то в саванах Африки більшість птахів гніздяться відразу ж після початку дощів, коли буйно розвивається рослинність і з’являється багато комах. Виняток становлять тут хижі птахи, особливо харчуються наземними звірками. Вони гніздяться лише під час посухи. Коли вигорає рослинність, їм легко знаходити на землі свою видобуток, якій ніде сховатися. У тропічних лісах птахи гніздяться круглий рік. Вважається звичайно, що всі птахи, виводячи пташенят, будують спеціальні гнізда для насиджування яєць. Але це не так: чимало птахів, що гніздяться на землі, обходяться без цього гнізда. Наприклад, невелика буро-сіра птах Козодой відкладає пару яєць прямо на лісову підстилку, найчастіше на опале хвою. Невелике поглиблення утворюється пізніше, тому що птах весь час сидить на одному і тому ж місці. Навколополярна Кайра теж не будує гнізда. Вона кладе своє єдине яйце на голий виступ скелі берегового обриву. Багатьом чайкам і куликам досить невеликого поглиблення в піску, іноді вони використовують слід оленячого копита.
Як на мене фіалка зачаровує своїми темно-синіми пелюстками, які нагадують безмежне небо. А крізь них, немов промінчик весняного сонця, виглядають ніжно жовті пелюстки.
Вийдеш на поляну, застелену фіалками, і здається, що ти потрапив у безмежний простір весняного неба. А як приємно вдихати їхній аромат!