М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
alinab346
alinab346
01.04.2023 05:34 •  Музыка

Твори мистецтва на міфологічні сюжети

👇
Ответ:
Appledog
Appledog
01.04.2023

Образотворче мистецтво протягом усього часу свого існування черпало свої сюжети з міфології і релігії. Поза увагою митців на залишився практично жодний образ чи епізод міфічної чи «священної» історії. При цьому європейське мистецтво базувалося гол. чином на греко­римських або біблійно­євангельських оповідях.

З греко­римською міфологією найтісніше було пов’язано античне мистецтво. Згодом, протягом середньовіччя, домінуючими стали християнські сюжети. В епоху відродження міфологічний і релігійний потоки співіснували, сюжети обох розроблялися у вільному трактуванні. Ця тенденція збереглася і в наступні епохи.

Поетичною фантазією античних міфів і релігійних оповідей надихалися як генії, так і маловідомі майстри. Вітчизняних митців також приваблювали слов’янські, зокрема, українські міфологічні сюжети. Особливо популярними ці сюжети стали в творчості художників новітнього часу.

Сповнені чарівності легенди минувшини викликали до життя твори мистецтва, без яких важко уявити собі історію людської культури.

В образах міфічних і біблійних героїв митці завжди втілювали ідеали свого часу. Твори на міфологічну і релігійну тематику мають неперехідну цінність: вони пробуджують почуття прекрасного, хвилюють своїм людяним змістом. Пластично втілений ідеал античного чи християнського героя став виразом духовної досконалості. Освоєння художніх образів, які еволюціонували протягом кількох попередніх культурних епох, є важливим завданням естетичного виховання нашого часу.

Кількість творів на міфологічну й релігійну тематику незліченна. Чимало таких творів знаходиться в колекціях музеїв Полтавщини, зокрема, Галереї мистецтв (ПХМ). До міфологічних і релігійних сюжетів зверталися і звертаються в своїй творчості багато художників, пов’язаних походженням, життям чи діяльністю з Полтавщиною.

Див. ст., присвячені музейним колекціям Полтавщини та окремим митцям.

4,8(73 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
foximmortal
foximmortal
01.04.2023

Відповідь:

1. У родині Штраусів музикантами були:

Батько

Йоганн Штраус I (1804–1849) - австрійський композитор, скрипаль, диригент

Сини:

Йоганн Батист Штраус ІІ (1825–1899) - композитор, скрипаль, диригент

Йозеф Штраус (1827–1870)  - композитор, диригент

Едуард Штраус (1835–1916) - композитор, скрипаль, диригент 

Онуки (сини Йоганна Штрауса ІІ):

Иоганн Штраус III (Марія Едуард) (1866–1939) - композитор, скрипаль, диригент  

Эдуард Штраус II (Леопольд Марія) (1910–1969) - диригент.

2. відео немає

3. відео немає

4. Басня “Квартет”  - автор Крилов Іван Андрійович, російський байкар-перекладач.

Пояснення:

4,7(42 оценок)
Ответ:

Объяснение:У наш час саме полікультур-ність стає основним принципом розвитку людства. Зупинимося на цьому явищі детальніше і почнемо з прикладів.

В Україні на Хмельниччині є стародавнє місто Кам’янець-Подільський — справжній музей просто неба. Його архітектура вирізняється самобутністю і творить своєрідне полікультурне середовище. Протягом століть місто неодноразово ставало здобиччю численних завойовників: монголо-татарських ханів, литовських князів, польських королів, турецьких султанів. Під час одного з таких нашесть у центрі міста було зведено масивну споруду костьолу. За часів турецького панування споруду реконструювали, перетворили на мусульманську мечеть, а поруч добудували мінарет. Після поразки турецьких військ на мінареті поставили скульптуру. Так відбувався «архітектурний діалог» Заходу і Сходу, який триває і дотепер.

Таких прикладів у нашій країні та за кордоном можна навести чимало. Типові далекосхідні пагоди можна побачити в європейських містах, зокрема в Брюсселі. Екстер’єри та інтер’єри цих споруд (арх. А. Марсель) прикрашені розкішним декором, в якому дивно переплелися місцеві і східні елементи. Зокрема, зображення сцен самурайських битв на вітражах, скульптурки різнокольорових драконів, китайські сувої з пейзажами, меблі і вази витонченої роботи, привезені з Піднебесної.

4,6(52 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Музыка
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ