До минор.
Объяснение:
Тональность произведения - до минор, т.к. произведение заканчивается на до и пр ключе стоит 3 бемоля (см. прикрепленную картинку бемолей и соответствующих тональностей номер 1)
Ноты оригинального произведения: до ре ми ми фа ми ре до си-бекар ре до до до.
Транспонирование - это перенос ВСЕЙ мелодии на определенный ИНТЕРВАЛ. В нашем случае это:
1) Хроматический полутон - это интервал в малую секунду, образованный нотами с одинаковыми названиями. (см. пример на картинке 2)
При транспонировании на хроматический полутон заменяются лишь ключевые знаки оригинальной тональности на знаки новой тональности, отстоящей от прежней на увеличенную приму вверх или вниз. Сами ноты при этом не изменяются, лишь корректируются — с учетом новой тональности — имеющиеся в тексте неключевые диезы и бемоли таким образом, чтобы сохранить в неизменности саму направленность диезов-бемолей оригинала, то есть измеяем только знаки, которые не при ключе следующим образом: случайные дубль-диезы понижаются до диезов, диезы – до бекаров, бекары становятся бемолями, ну а бемоли – дубль-бемолями.
Транспонирование на хроматический полутон вниз. Получается до - до-бемоль: до-бемоль ре-бемоль ми-бемоль ми-бемоль фа-меболь ми-бемоль ре-бемоль до-бемоль си-бемоль ре-бемоль до-бемоль до-бемоль до-бемоль.
2) Транспонирование на малую секунду (м2) вниз, это перенос в тональность, которая на малую секунду отличается от до-минора - это си-минор.
В си-миноре 2 диеза - фа-диез и до-диез.
Таким образом, мелодия будет выглядеть так:
Оригинальная: до ре ми ми фа ми ре до си-бекар ре до до до.
В си-миноре: (до и фа диезы при ключе) си до ре ре ми ре до си ля до си си си.
3) Смена ключа на басовый - это переписывание той же мелодии используя обозначения нот при басовом ключе (см. картинку 3).
Нарисуй басовый ключ, переместив си, ми и ля - бемолина басовые линейки. Далее смотри сравнение нот и переписывай согласно картинке.
Марселина - ключница Фигаро
Объяснение:
Браку Фигаро и Сюзанны старается помешать графская экономка Марселина и её старый возлюбленный — доктор Бартоло. Бартоло до сих пор не забыл, как ловкий цирюльник одурачил его, устроив женитьбу Альмавивы на красавице Розине. Сейчас мстительный старик решил воспользоваться случаем, чтобы расправиться с Фигаро. В своё время Фигаро занял у Марселины деньги и письменно обязался в случае неуплаты жениться на ней. Предъявляя иск Марселины, хитроумный Бартоло рассчитывает расстроить свадьбу независимого Фигаро, несмотря на то что Марселина по-прежнему волнует его кровь.
Вибач
Там найголовніші речення вибереш.
Объяснение:
Народився 1751 року в Глухові. Початкову музичну освіту здобув у Глухівській співацькій школі, яка готувала співаків для придворної хорової капели в Петербурзі. У юному віці його вирізнили з-поміж однолітків за сильний голос і музикальність і забрали до Петербурга в хорову капелу, де він навчався у керівника капели, італійського композитора, аранжувальника Бальдассаре Галуппі.
з вихованців Глухівської співацької школи.
В останні роки життя Бортнянський працював над підготовкою до видання повного зібрання своїх творів, у яке він вклав майже всі свої кошти, але так і не побачив його. Композиторові вдалося лише видати кращі зі своїх хорових концертів, написаних у молодості, як "Духовні концерти на чотири голоси, створені і знову виправлені Д. Бортнянським". Бортнянський помер 1825 року в Петербурзі, а повне зібрання його творів у 10 томах вийшло лише 1882 року за редакцією П. Чайковського.
Серед професіональних композиторів найбільше вславилися вихованці школи М. Березовський, Д. Бортнянський та А. Ведель, найвизначніші представники українського та російського музичного мистецтва другої половини XVIII-початку XIX століття. Перші два потрапили з Глухівської школи до Петербурзької придворної співацької капели, пізніше їх, як найкращих учнів, було направлено на навчання до Італії. Березовський після тривалих складних випробувань був удостоєний звання академіка-композитора славетної у той час Болонської академії музики.
Артем Ведель працював у Москві керівником церковного хору. Та найбільш тривалий і гучний успіх мав як композитор, хоровий диригент і педагог Дмитро Бортнянський. Природа наділила його талантом, працелюбністю та доброю вдачею, що сприяли йому у зростанні в сповненому інтриг дворі російських імператорів.
Інструментальна музика Бортнянського мала великий успіх ще в Італії, де в театрах Болоньї, Венеції, Рима й Неаполя ставилися його опери "Алкід", "Креонт", "Квінт Фабій". В них композитор, йдучи слідами своїх видатних вчителів — композиторів Галуппі, Сарті та інших, спирався на традиції української духовної музики, перейнятими в середовищі Глухівської школи та у колі вихованців з Глухова у Петербурзькій придворній співацькій капелі.
Щоправда, інструментальна музика композитора, попри офіційне визнання при царському дворі, серед пізніших російських композиторів не була популярною. Його опери і камерно-інструментальні твори, які нічим не поступалися, як тепер очевидно, його хоровим шедеврам, виконувалися в той час лише у вузькому колі придворних аматорів музики.
.
У концертах та хорових творах пізнішого періоду композитор більше віддається своїм спогадам, насичує їх піднесеною й витонченою лірикою, в якій час від часу трапляються прямі ремінісценції українського народного та духовного мелосу.
Бортнянський своєю творчістю утвердив традиції українського хорового співу