ответ: Георгий Васильевич Свиридов... Его музыкальные иллюстрации к повести А.С. Пушкина "Метель" как нельзя более соответствуют духу этого произведения, его простоте и безыскусности, простодушию героев, их цельному, гармоническому восприятию жизни. Удивительная по своей красоте музыка насквозь пронизана мелодическим началом, которое в ней решительно преобладает. Вспомним сегодня одну из пьес этого цикла - "Пастораль". Исполняет Большой симфонический оркестр Гостелерадио СССР, дирижер Владимир Федосеев.
Объяснение:
Відповідь:
Балет — слово французького походження з італійськими коренями, що означає «танець». Тобто балет — це музична вистава, зміст якої втілено засобами танцю. Цей синтетичний жанр творчості поєднав драматичне, музичне, хореографічне та образотворче мистецтво.
Балет — музично-театральний жанр; твір, зміст якого виражено в музично-хореографічних образах.
Балет виник в Італії, де на карнавалі полюбляли ставити веселі танцювальні сценки. А у Франції розквітнув пишний і урочистий придворний балет. Саме французькі хореографи, з-поміж яких виявилося чимало справжніх майстрів, створили специфічну мову хореографічного мистецтва».
Балет складається із класичного танцю, характерного танцю і пантоміма, за до якої танцівники «розмовляють» один з одним. У сучасному балеті застосовуються також рухи, запозичені з гімнастики й акробатики.
Пригадайте, чим відрізняються класичний і характерний танці. Якому з них притаманні витонченість і граційність, а якому — рухи, що відтворюють народні танці? Поясніть роль пантоміми в балеті.
Балетний жанр приваблював багатьох українських композиторів, зокрема, Євген Станкович написав балети «Ніч перед Різдвом» затвором М. Гоголя, «Ольга», «Вікінги» та «Володар Борисфену» на історичні сюжети.
В Україні балетні вистави, опери й оперети можна подивитися в музичних театрах Києва, Одеси, Львова, Донецька, Харкова, Дніпропетровська, а також у Київському муніципальному академічному театрі опери та балету для дітей та юнацтва — спеціальному музично-театральному закладі для дитячої аудиторії глядачів.О́пера — музично-драматичний жанр, що ґрунтується на синтезі музики, слова, дії. В опері сценічна дія органічно поєднується з вокальною, та інструментальною музикою, досить часто — з балетом і пантомімою, образотворчим мистецтвом. У більшості випадків опери пишуться за літературними сюжетами.
Пояснення:
Марш - музыкальный жанр; ритмичная музыка, обычно исполняемая на духовых и ударных инструментах. Сложился в связи с необходимостью синхронизации движения большого числа людей: движения войск в строю, церемониальных и праздничных шествий.
Марши использовались в военном деле, но позже их стали использовать на концертах, в операх.. только в военном деле. Позже их стали использовать на концертах, а также марши используют в виде погребения людей. Их называют траурные. В них музыка более медленная и плавные интонации. Барабан, как ударный инструмент, отлично справляется с организацией ритма, однако в классической музыке есть также маршевые произведения или переложения для фортепиано, скрипки и многих других инструментов.
Примеры маршов:
"Военный марш Резинской армии". Ру же де Лилемом написан
Симфония №2, часть 3. Написан Ф. Шопеном
П. Чайковский. "Детский альбом". Марш деревянных солдатиков.
Марш "День победы". Д. Тухмановый.
В. Агапкин. Марш "Прощание славянки".