Если для водного путешествия будет использована деревянная лодка, то необходимо взять с собой всё, что может потребоваться для её ремонта: смолу, паклю, гвозди, топор, ножовку по дереву, отвёртку, клещи, деревянный молоток и др.
Если для похода будет использована бывшая в употреблении байдарка, то перед походом её необходимо тщательно осмотреть и провести починку или замену от дельных деталей. С собой необходимо взять ремонтный набор, в который могут входить отвёртка, кусачки, плоскогубцы, пилка по металлу, ножницы и др.
В походе необходимо соблюдать ряд основных правил обеспечения безопасности.
Документы и деньги должны быть упакованы в непромокаемый мешок, который необходимо постоянно держать при себе (можно носить его в застегивающемся кармане плавок, шорт или повесить на шею).
Запас спичек, сухой спирт надо хранить в пластмассовых (металлических) ёмкостях с плотно завинчивающимися крышками.
Палатку, спальные принадлежности, запасную одежду, бельё, продукты, боящиеся влаги, следует держать в полиэтиленовых мешках.
круги должны быть надуты и уложены: в лодке — в носовой части поверх багажа, в байдарке — на носовой палубе или за спинами гребцов жилеты надеты и приведены в рабочее положение.
При путешествии на лодках под основную массу вещей используется носовая часть лодки. Продукты рекомендуется держать в ящиках. Костровые и спальные принадлежности целесообразно укрепить вдоль бортов изнутри. Погрузку вещей в лодку производят, когда лодка уже на воде.
При остановке на ночлег или на большой привал необходимо выбрать место для бивака. Берег реки должен быть удобен для причаливания и выноса судов. На берегу должна быть площадка, на которой можно разместить суда на ночь, и площадка для установки палаток и разведения костра. Кроме того, нужно помнить, что в таёжной и тундровой зонах лучше выбирать хорошо проветриваемые места — там меньше комаров.
Правила поведінки пасажира в автомобілі
Пасажир в автомобілі має поводитися так:
посадку та висадку з легкового автомобіля слід здійснювати не на проїзній частині, а в спеціально відведених місцях або біля бордюру і лише після повної зупинки транспорту;
і найголовніше — не зі сторони руху транспорту;
під час руху автомобіля не можна відволікати водія;
чіпати ручки дверей; гратися гострими предметами;
висовувати руки і голову у вікна автомобіля;
треба обов'язково користуватися ременями безпеки.
Перевезення дітей у вантажних автомобілях
У містах і селищах для перевезення людей служать автобуси, легкові автомобілі, таксі.
Та іноді, і найчастіше у сільській місцевості, учнів перевозять на вантажних автомобілях. Перевезення дітей — відповідальне завдання. Керування таким автомобілем доручають найдосвідченішому водію.
Автомобіль завчасно спеціально обладнують. У кузові закріплюють сидіння на зразок лав — від одного борту до іншого. Заднє сидіння має спинку, зверху натягують тент, щоб захистити пасажирів від вітру, дощу і сонця.
У машині є драбина для посадки і висадки пасажирів.
На вантажному автомобілі, який перевозить дітей, спереду і ззаду встановлюють спеціальний розпізнавальний знак квадратної форми, а у світлий час доби вмикають ближнє світло фар. У поїздці дітей супроводжують не менше двох дорослих.
Правила поведінки під час посадки, висадки і руху вантажного автомобіля.
Посадку в машину треба здійснювати тоді, коли вона стоїть біля краю тротуару чи біля обочини дороги, з боку тротуару чи обочини, користуючись драбиною, а також через задній борт.
У кузові одразу ж займіть місця для сидіння і суворо дотримуйтесь вказівок дорослих.
Під час руху не можна стояти в кузові, сидіти на бортах, пересуватися з місця на місце. Адже автомобіль може рухатися не тільки по шосейній дорозі, а й по ґрунтовій. Водій під час руху виконує найрізноманітніші маневри в керуванні, пов'язані з поворотами, гальмуванням. Якщо не виконувати ці вимоги, то може статися нещастя — можна випасти через борт, впасти в кузові.
Висаджуватися з автомобіля треба тільки в сторону тротуару до обочини дороги.
Не стрибайте через борт на проїзну частину вулиці і дороги: ц| небезпечно для життя, оскільки можна потрапити під колеса транспортних засобів, що проходять поряд.
Объяснение: