Средства бытовой химии имеются в каждом доме, а потому отравления этими веществами являются одними из самых распространенных. Интоксикация организма может возникнуть в таких случаях:
несоблюдение мер безопасности относительно использования приобретенных средств, отсутствие средств защиты;неправильное хранение в несоответствующей или поврежденной таре, в доступных для детей местах.
От того, насколько быстро и грамотно будет оказана человеку, подвергшемуся токсическому воздействию бытовой химии, во многом зависит дальнейший исход событий. В таких случаях рекомендованы следующие мероприятия:
Если отравление связано с токсическими испарениями, пострадавшего нужно как можно скорее вывести из помещения и обеспечить ему свободный доступ свежего воздуха.При попадании едких веществ на кожу или в глаза их нужно промыть большим количеством проточной воды. Ротовая полость также хорошо прополаскивается, чтобы предотвратить дальнейшее проникновение отравы в организм.Если человек находится в сознании, провоцируется рвота. Для промывания желудка используют большое количество воды. Эта процедура допускается не во всех случаях, все зависит от типа бытовой химии, спровоцировавшей интоксикацию.Производится прием сорбентов. Чтобы связать и вывести из организма ядовитые вещества, используются Полисорб, активированный уголь, Энтеросгель и подобные лекарства.
Важно: в первую очередь нужно вызвать «скорую Если состав средства, вызвавшего отравление, неизвестен, лучше ограничиться небольшим количеством питья, провоцирование рвоты может усугубить состояние пострадавшего.
Для захисту людей під час екстреної евакуації потрібно заздалегідь вжити таких заходів: розробити зручні та безпечні маршрути виходу людей з приміщення на вулицю; розмістити на стінах та дверях приміщень перелік дій у небезпечних ситуаціях, а також схеми евакуації; захистити маршрути евакуації від диму та вогню шляхом встановлення протипожежних перешкод; установити пристрої для усунення диму; установити достатню кількість засобів пожежогасіння та автоматичних систем боротьби з вогнем. План евакуації школи при пожежі. Як розробити Під час розробки плану евакуації при пожежі в школі потрібно взяти до уваги такі об’єктивні фактори, які можуть вплинути на хід евакуації: кількість людей у приміщенні; спрямованість та швидкість руху людського потоку; особливості планування будівлі; відстань до найближчих аварійних виходів тощо. Розробник плану має поставити свій підпис під фінальним проектом плану евакуації, після чого передати його на узгодження директору закладу або особі, яка виконує його обов’зки. Пожежна безпека у навчальному закладі: нормативне регулювання. Дотримуємося правил пожежної безпеки у навчальних закладах. Порядок дій у разі виникнення пожежі. План евакуації школи на випадок пожежі має складатися з текстової та схематичної (графічної) частини. Текстова частина плану — методичні рекомендації, правила, інструкції щодо безпечного виходу людей з приміщення. Для кращого сприйняття доцільно викладати текстову частину у вигляді таблиці або тезисної пам’ятки про пожежу. У текстовій частині плану потрібно вказати: перші ознаки пожежі; порядок звільнення приміщення; порядок надання до потерпілим; основні принципи роботи протипожежних систем; наявні засоби пожежогасіння; порядок евакуації майна. Схематична частина — малюнок, який містить план приміщення та розташування екстрених виходів (дверей або вікон). На план слід нанести зелені стрілки, які показуватимуть оптимальний шлях до найближчих виходів. Пунктирними лініями зображуються альтернативні шляхи евакуації. Додатково на плані необхідно вказати місця зберігання вогнегасників, пожежних гідрантів, екстрених телефонів та кнопок сигналізації. Для кращого орієнтування місце перебування людей на поверсі позначають написом «Ви перебуваєте》.