Предположим, происходит шантаж (ст. 163 УК РФ). Мотивы преступника могут быть разными: от личного желания обогащения до реакции на провокацию жертвы. Провокативными действиями жертвы могут считаться и высокомерная демонстрация своих материальных благ и высокого социального статуса, и личное неуважение к личности преступника. Преступник внимательно изучает жертву, после чего определяет наиболее ценное для нее, выбирая предмет похищения. После этого поведение жертвы может делиться на несколько вариантов.
1. Жертва агрессивна и продолжает унижать преступника, вследствие чего скорее всего лишится ценной для себя вещи (человека).
2. Жертва запугана и выполняет беспрекословно любые приказы преступника. В таком случае после выполнения одного приказа, ценность не возвращается преступником, а продолжается шантаж, вымогая все больше и больше материальных средств из жертвы.
3. Жертва обращается в полицию. Преступник с большой долей вероятности может растеряться, испугаться и совершить ошибки. В случае маниакально-депрессивных расстройств преступника жертва лишится ценности.
4. Жертва игнорирует преступника. В таком случае ценность станет неинтересна для преступника, он постарается от нее избавиться. Каким уничтожить или выбросить - зависит от психического и морального статуса преступника.
Объяснение:
радіаційна небезпека
аварія з викидом (розливом) радіоактивних речовин - аварія на радіаційно небезпечному об’єкті, яка спричинила викид (розлив) радіактивних речовин за межі встановлених захисних бар’єрів, і (чи) потужність дози іонізуючого випромінювання перевищує встановлені норми і загрожує довкіллю.
радіаційне забруднення - забруднення поверхні землі, атмосфери, води, продуктів харчування, харчової сировини, кормів та різних предметів радіоактивними речовинами у кількості, що перевищує рівень, встановлений стандартами, нормами і правилами радіаційної безпеки.
виникнення аварій (катастроф) на транспорті, підприємствах та енергетичних установках з викидом радіоактивних речовин становить сарйозну небезпеку.
фактори небезпеки викиду (розливу) радіоактивних речовин:
забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та і крім того, внаслідок можливого атомного вибуху виникнення сильних руйнувань на значній території.
пропонуємо заходи, необхідні кожній людині, яка може опинитися у районі можливої аварії з викидом (розливом) радіоактивних речовин.
досвід ліквідації аварії на аес показав високу ефективність цих заходів.хімічна небезпека.
аварії (катастрофи) на підприємствах, транспорті та продуктопроводах можуть викидом (виливом) в атмосферу і на прилеглу територію сильнодіючих отруйних речовин (сдор), таких як хлор, аміак, синильна кислота, фосген, сірчаний ангідрид та інші. це являє серйозну небезпеку для населення, заражене повітря уражає органи дихання, а також очі, шкіру та інші органи.
фактори небезпеки викиду (розливу) хімічно небезпечних речовин: забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та і крім того, внаслідок можливого хімічного вибуху виникнення сильних руйнувань на значній території.