Если Вы находитесь в сельской местности: закройте окна, двери, дымоходы и вентиляционные отверстия. Не растапливайте печь, поскольку высокотемпературные газы, выходящие из печной трубы, имеют низкое сопротивление. Не разговаривайте по телефону: молния иногда попадает в натянутые между столбами провода.
Если Вы находитесь в лесу, то укройтесь на низкорослом участке леса. Не укрывайтесь вблизи высоких деревьев, особенно сосен, дубов и тополей.
В степи, поле или при отсутствии укрытия (здания) не ложитесь на землю, подставляя электрическому току все свое тело, а сядьте на корточки в ложбине, овраге или другом естественном углублении, обхватив ноги руками.
Если гроза застала Вас в автомобиле, не покидайте его, при этом закройте окна и опустите антенну радиоприемника.
2.наложение первичных повязок при ранениях и ожогах;
• временную остановку кровотечения;
• иммобилизацию конечностей при переломах;
• проведение реанимационных мероприятий;
• надевание на пострадавших противогазов в очагах химического поражения;
• удаление опасных химических веществ с открытых участков тела и одежды с использованием индивидуальных противохимических пакетов;
• очистка от загрязнения радиоактивными веществами одежды и обуви (вытряхивание, обтирание влажной тканью);
• обмывание водой кожных покровов и волосистой части головы пострадавших от радиоактивного облучения;
• правильное укладывание пострадавших на носилки в зависимости от характера и области поражения;
• быстрый вынос пострадавших в безопасное место.
При массовых поражениях прежде всего первую следует оказывать детям и пострадавшим, которые находятся в тяжёлом состоянии (сильное кровотечение, остановка сердца и дыхания).
Ще в школі я часто замислювалась над тим, ким же я хочу стати у майбутньому, з чим пов’язати свою долю. Бо як же страшно помилитися у виборі майбутньої професії! Саме цей крок дуже важливий для розвитку подій мого життя, і саме він може стати вирішальним.
Професій багато, однак обрати ту, яка стане справою всього життя, складно. Потрібно не просто отримати спеціальність, потрібно вибрати свій життєвий шлях.
Я вважаю, що професія поліцейського є однією з найбільш відповідальних і небезпечних професій у світі. І після школи я вирішила, що подам документи до Донецького юридичного інституту МВС України в місті Маріуполі. Чому саме в цей навчальний заклад? Я відповім! Бо мій вибір не був випадковим, як це може здатися на перший погляд. Цей навчальний заклад має давню історію щодо підготовки кваліфікованих кадрів на Донеччині для боротьби із злочинністю в Україні.
Не раз чула за спиною: «Для чого це їй потрібно? Вона ж дівчинка. Це не для неї справа…» Можливо, для когось і так. Але, напевно, через госте почуття справедливості, яке в мене з дитинства, я зробила саме такий свідомий та дорослий вибір.
На мою думку, сьогодні в Україні на правоохоронців покладаються великі надії. Саме вони покликані захищати правопорядок у своєму місті, державі. Адже, так хочеться жити у державі, де головним пріоритетом буде закон та правопорядок.
Я мрію зламати усі старі стереотипи про «мусорів», «лягавих», «перевертнів у погонах», «хабарників»… Прикро, що у людей склалася хибна думка про цю настільки потрібну і вкрай важливу професію, а все через те, що суспільство закривало очі на брехню, наклепи, несправедливість, кумівство та перекручування закону.
Сьогодні я бачу великі перебудови у нашій країні. Змінюється і професія поліцейського, зокрема вимоги до її представників. І те, що дівчата, які ще вчора сиділи з партами в школі, сьогодні одягли форму та робили свій вибір на користь цієї професії, тішить. Бо жінка – вимоглива, відповідальна, працьовита, старанна і дисциплінована – сьогодні займає гідне місце поряд із чоловіками у мундирах. Хто, як не вона, дбає про мир, лад, спокій і затишок в оселі? А сьогодні буде дбати ще й на вулицях рідного міста!
Знаю, що бути жінкою в погонах – непросте завдання. Бо ця професія вимагає відповідальності, здатності логічно мислити, абсолютного знання законів та вміння давати їм правильне трактування, фізичної витривалості, хорошої реакції, сили волі. У поліцію випадкові люди не йдуть! Тут служать тільки за покликанням душі.Бо це не просто робота, це своєрідний хід думки іб життя. Поліцейські живуть, можна сказати, з Божої волі, щодня дивляться в очі своєї смерті. Справжні правоохоронці завжди там, де дуже потрібні . Я вважаю, що непідкупність, чесність і добросовісність сучасного поліцейського повинні бути всюди, як серед високопосадовців, так і серед простих громадян. Я хочу, щоб в нашій країні пишались усіма, хто береже честь мундира, щоб поліцейський був зразком особистої порядності і принциповості.
Гадаю, що у майбутньому буде досить нелегко. Все через постійний брак часу для остистого життя, затримки допізна на роботі.Адже, кожного дня треба буде доводити, що ми, дівчата, можемо бути не лише красою, а й важливою до чоловікам у цій нелегкій професії. Та попри всі складнощі, я не боюся присвятити себе захисту спокою і порядку в країні. Навпаки, все це певним чином підсилює бажання щось змінити, стати кращою, сильнішою духом, бути дійсно корисною людям, професії, державі.
На завершення мені хочеться сказати: «Головне в моїй професії — це свідомість, розумність, розуміння того, що від твоїх дій залежить життя людини.».
Я вважаю, що ця професія не втрачає і ніколи не втратить свого високого імміджу в усі часи. Вона, як і служба в армії, перетворює звичайних хлопців та дівчат у справжніх майстрів своєї справи, здатних протистояти будь-якому лиху.