Жанр. Філософська новела (твір короткий за обсягом, має одного головного героя – Кандату; розповідається про два епізоди з його життя; сюжет твору напружений: читач весь час очікує, чи дістанеться Кандата раю; фінал несподіваний. Автор порушує важливі питання людського буття – сенс життя, місце в ньому милосердя та гуманізму, відповідальності за свої вчинки)
Тема: протистояння добра і зла, Будда дає шанс Кандаті вибратися з пекла.
Ідея: утвердження принципів гуманізму; тільки добрі справи до досягти гармонії із собою, жити в добрі і злагоді зі світом; людина несе відповідальність за кожний свій вчинок.
Головна думка – Кожен повинен відповідати за свої вчинки. Існує вища справедливість, і за все прийде розплата.
Художній простір – події відбуваються у потойбічному світі: у раю та в пеклі Художній час чітко прописується лише для подій, що відбуваються в раю: з ранку до полудня. Саме цей час асоціативно пов’язаний із сонцем, світлом, красою, добром та гармонією, що панують у раю. У пеклі час зупинився. В цій «безодні» панує суцільна темрява
Композиція. Три частини: Рай → Пекло → Рай. (композиційний прийом – обрамлення) Реальне і алегоричне у творі “Павутинка” Реальне Алегоричне Кандата ─ великий лиходій. Можливість спокути гріхів Рай. Пекло. Павутинка з грішникам
Експозиція – Будда прогулюється в раю.
Зав’язка – Будда випадково заглядає в пекло і бачить Кандату та вирішує йому до .
Розвиток подій – негідник бачить павутинку й дереться нагору, прагнучи потрапити до раю.
Кульмінація – Кандата дивиться вниз, на пекло, бачить грішників, що лізуть за ним, проявляє свою агресивну егоїстичну сутність. Розв’язка – павутинка обривається над головою Кандати, грішник тепер назавжди летить у пекло.
Епілог – Будда розмірковує про нереалізований грішником Кандатою шанс. Будда і лотоси.
Символи: Будда – Добро, гармонія, умиротворення, моральний ідеал. Лотос вважається в Японії священною квіткою, пов’язаною з буддизмом. Лотос символізує вчення Будди, утілюючи досконалість, мудрість, духовну чистоту, прагнення до моральної довершеності й просвітлення. Згідно з японською міфологією – Світове Дерево, що з’єднує три рівні світобудови: його корінь знаходиться в мулі (болоті), стебло – у воді, а листя і квітка – звернені до неба. Лотос нагадує про те, що в якому б середовищі не народилася людина й де б не перебувала, вона здатна досягти високого та світлого ідеалу. Адже Лотос починає рости на дні озера, у бруді й воді; він повільно росте вгору, а коли виходить на поверхню озера, перетворюється на чудову квітку.
Провідна думка твору А. Рюноске цілком відповідала меті видання, адже письменник зміг утілити глибокий моральний зміст у довершеній формі.
План “Павутинка” І частина. Рішення Будди віддячити за добро Кандаті. ІІ частина. Невикористаний шанс. ІІІ частина. Засмучений Будда
Порівняльна характеристика героїв повіті "Фах" А.Азімова
Джордж Плейтен
Тревіліян
Походження героїв
Батько: дипломований
трубоукладач на Землі
Батько: дипломований металург на планеті Новія
Мрії про професію
Мріє стати дипломованим
програмістом на планеті класу А
Мріє стати дипломованим металургом на планеті
Новія
Ставлення до батьків
Любив свого батька,вступив у бійку,
захищаючи його імя
Хотів наслідувати свого батька, щоб посісти вище місце
суспільстві
Долі героїв
Потрапляє до інтернату для недоумків,
не знаючи про своє
справжнє призначення
Залишився на Землі, тому що отримав знання за
до старого апарата
( знав апарат Хенслера, а для Новії треба було знання
апарату Бімена)
Ставлення до самостійного здобуття знань
Читає багато книжок, самостійно
вивчає дисципліни,
які йому знадобляться у роботі
програміста
Впевнений, що буде металургом, як батько;
насміхається з Плейтена та його допитливістю;
нічого не читає
Моральні якості
Сором’язливий, добрий,
має гідність, цілеспрямованість,
Самовпевнений, пихатий, байдужий,
йде найлегшим шляхом у житті,дбаючи
про матеріальні блага,з
датний на зраду товариша
Спільне у героях
Були однолітками, разом жили на планеті Земля, спілкувалися, брали участь у дитячих розвагах, товаришували.
Объяснение:
Гражда́нская война́ — наиболее острая форма разрешения накопившихся социальных противоречий внутри государства, которая проявляется в виде крупномасштабного вооружённого противостояния между организованными группами или, реже, между нациями, входившими в состав ранее единой страны. Целью сторон, как правило, является захват власти в стране или в отдельном регионе.
Объяснение:
Признаками гражданской войны являются втянутость гражданского населения и вызванные этим значительные потери.
ведения гражданских войн часто отличаются от традиционных. Наряду с использованием враждующими сторонами регулярных войск большое распространение получает партизанское движение, а также различные стихийные восстания населения и тому подобное. Нередко гражданская война сочетается с борьбой против иностранной интервенции других государств.
Гражданские войны с конца Второй мировой войны имели продолжительность в среднем чуть более четырёх лет, что является существенным увеличением с 1,5 лет, средней длительности войн в течение 1900—1944 годов. В то время как уровень возникновения новых гражданских войн был относительно постоянен, начиная с середины XIX века, возрастающая продолжительность этих войн привела к возрастанию количества войн, происходящих в каждый данный момент времени. К примеру, не более пяти гражданских войн происходили одновременно в начале XX века, в то время как более 20 одновременных войн случались в мире в конце Холодной войны, прежде чем вновь значительно упасть в связи с тем, что конфликты, связанные с противостоянием сверхдержав, пришли к своему концу.
Начиная с 1945 года, гражданские войны принесли порядка 25 миллионов смертей, включая насильственную депортацию миллионов других людей. Гражданские войны также стали причиной экономического коллапса стран, увязших в них; Бирма (Мьянма), Уганда и Ангола являются примерами государств, широко рассматривавшихся как имевшие бы процветающее будущее, пока они не вошли в состояние гражданской войны
2. Есть царства растений, животных, бактерий, грибов.
3. Человек — часть природы. И всё же он отличается от животных тем, что он мыслит, обладает речью, трудится. Человек — разумное существо.
ᅠ
1. Тело — это организм человека (животного, бактерии) в его внешних, физических формах. (2) Тело — отдельный предмет в пространстве, а также часть пространства, заполненная материей, каким-н. веществом или ограниченная замкнутой поверхностью. Вещества изучает наука — химия.
2. Тела состоят из веществ, клеток и частиц.
3. Тела можно разделить на две группы: естественные и искусственные тела. Различают естественные тела — жидкости и газы.
4. Железо, метал, пластмасса — примеры твёрдых тел. Вода — это жидкость. А воздух — смесь различных газов.