Здоров’я людини багато в чому залежить від стану навколишнього природного середовища. Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям.
Забруднення навколишнього природного середовища негативно позначається на здоров’ї. Забруднене атмосферне повітря може стати джерелом проникнення в організм шкідливих речовин через органи дихання. Забруднена вода може містити хвороботворні мікроорганізми і небезпечні для здоров’я речовини. Забруднена грунт і грунтові води погіршують якість сільськогосподарських продуктів харчування.
Людина здавна розглядає навколишнє природне середовище в основному як джерело сировинних запасів (ресурсів), необхідних для задоволення своїх потреб. При цьому велика частина узятих від природи ресурсів повертається в природу у вигляді відходів. Основна частина цих відходів і забруднень утворюється в містах.
У містах по залізних і шосейних дорогах безперервно перевозять вантажі та людей. Усі види транспорту сильно забруднюють атмосферу вихлопними газами, що містять речовини, шкідливі для здоров’я людини.
У кожному сучасному місті в результаті життєдіяльності людей утворюється багато промислових і побутових відходів.
Від звалищ, розташованих поблизу міст, на велику відстань поширюється неприємний запах. На звалищах розмножується велика кількість мух, мишей і щурів, які є переносниками різних хвороботворних бактерій.
Діяльність людини призводить до постійного забруднення навколишнього природного середовища: атмосферного повітря, природних вод і грунтів.
Забруднення повітря.
В одних випадках забруднення повітря обумовлено газоподібними речовинами, в інших – присутністю зважених часток. Газоподібні домішки включають різні сполуки вуглецю, азоту, сірки і вуглеводнів. Найбільш поширені тверді домішки – це частинки пилу і сажі.
До основних джерел забруднення повітря відносяться підприємства паливно-енергетичного комплексу, транспорт і промислові підприємства.
Забруднення вод.
Основні забруднювачі природних вод – нафта і нафтопродукти, які надходять у воду в результаті природних виходів нафти в районах її залягання, нафтовидобутку, транспортування, переробки та використання в якості палива і промислової сировини.
Забруднення водного середовища відбувається при надходженні у водойми рідини, що стікає з оброблених хімікатами сільськогосподарських і лісових земель, і при скиданні у водойми відходів підприємств. Все це погіршує санітарно-гігієнічні показники якості води.
Забруднення грунтів.
Основними забруднювачами грунтів є метали та їх сполуки, радіоактивні елементи, а також добрива і пестициди (хімічні препарати, що застосовуються для боротьби з бур’янами).
Відомо, що під впливом навколишнього середовища в організмі людини можуть відбуватися передаються у спадок зміни (мутації). Постійне погіршення навколишнього середовища в кінцевому рахунку може привести до зниження захисних властивостей організму, який перестане опиратися різним захворюванням.
Люди у всьому світі приймають певні заходи по зменшенню шкідливих промислових викидів у навколишнє природне середовище, але цього покищо недостатньо. Кожна людина повинна і сама піклуватися про довкілля і своє здоров’я. Турбота про довкілля починається з власного будинку, вулиці, парку і т. д. Необхідно змінити своє споживацьке, агресивне ставлення до природи, замінити його турботою про збереження всього живого, брати участь в озелененні рідного міста чи населеного пункту.
Философов всегда интересовала проблема существования мира, его бытия. Начиная с философии Парменида, бытие стало одной из основополагающих философских категорий. В философии даже со временем выделилась специальная область философского знания – онтология. Слово «онтология» происходит от греческого «ontos» (сущее) и «logos» (учение). Онтология – это учение о сущем, о бытии.
В основе учения о бытии лежит простое, но верное положение – мир есть. Мир есть, он существует, он имеется в наличии. Можно прикоснуться к земле, зачерпнуть пригоршню воды, вдохнуть прохладный морозный воздух. Мир есть!
Понятие «мир» многомерно. Оно понимается по-разному. Вот лишь наиболее часто встречающие трактовки: земной шар, земля (мы говорим: «объехал весь мир»); часть Вселенной («звездные миры»); совокупность всех материальных объектов во Вселенной («происхождение мира»); человеческое общество («античный мир»); отдельная область жизни («мир животных»). Такое богатство смыслов не случайно. Пытаясь ответить на вопрос: что есть мир? – человек находил все новые стороны этого многогранного образования.
Если проанализировать приведенные трактовки, то можно увидеть, что все многообразие смыслов укладывается в два класса явлений: естественная реальность и искусственная реальность. В самом деле, все, что связано с природой и космосом можно отнести к естественной реальности. Все то, что так или иначе связано с человеком, носит «рукотворный характер», имеет отношение к искусственной реальности.