Екологічною проблемою називають ту проблему, яка призводить до знищення навколишнього середовища, і навіть здатна привести до знищення людства.
Перенаселення
Перенаселення є найважливішою проблемою сучасності. Перед нею бліднуть інші проблеми, з т причини, що перенаселення якраз і є причиною безлічі інших екологічних проблем. Наша планета не призначена для такої величезної кількості людей. Допустимі норми вже перевищені в рази! Через перенаселення людей гине природа, і розплачуватися за це рано чи пізно доведеться.
Кожна людина повинна серйозно задуматися над цією проблемою, адже саме від рішення кожного залежить майбутнє нашого світу.
Пандемії
З кожним роком з’являється все більше різних епідемій, які забирають життя людей. І в міру того, як розвивається медицина, віруси також стають сильнішими. До чого це призведе в майбутньому?
Глобальне потепління
Глобальне потепління є аж ніяк не міфом, про що свідчить танення арктичних льодів. І відбувається це через парникового ефекту, що виникає в результаті забруднення атмосфери нашої планети.
Забруднення води
Скільки люди існують на Землі, стільки вони і забруднюють воду. У всі часи ті ж річки використовувалися як стічні канави. Адже це так зручно, коли річка забирає відходи подалі від твого місця проживання.
В наш час, з розвитком промисловості і серйозним збільшенням кількості людей, ця проблема набула зовсім інший масштаб. Не можна стверджувати, що ми знаходимося на межі, але все ж з кожним роком стає все менше і менше чистої прісної води. Але ж вона життєво необхідна для існування практично всіх живих істот.
Забруднення грунту і опустелювання
Забруднення грунту і деградація земельних ресурсів призводять до опустелювання грунту. Це сучасна екологічна проблема, яка охоплює все більші території.
Колись родючі землі перетворюються на пустелі, без рослинного покриву і вологи. Відбувається це по всьому світу, і є аж ніяк не природним процесом. У більшості випадків причиною опустелювання земель є людська діяльність.
Забруднення атмосфери
Забруднення атмосфери нашої планети є серйозною екологічний проблемою, оскільки повітря необхідний живим істотам для дихання. Багато живі організми вже зараз не витримують забруднення атмосфери, в результаті чого вимирають цілі види. Але людина – істота живуче, тому поки що ми всього лише розплачуємося за брудне повітря своїм здоров’ям.
Кислотні дощі
Кислотні опади є серйозною екологічною проблемою. Вони призводять до погіршення стану грунту, забруднення водойм (через що навіть гинуть водні організми і тварини), а також завдають великої шкоди рослинності. І нехай явище це не дуже часте, збиток природі воно встигає нанести вагомий.
Вирубка лісів
Скорочення лісових масивів є серйозною екологічною проблемою, адже ліси займаються очищенням повітря, яким ми з вами дихаємо. А крім цього, вирубка лісів також призводить до знищення цілих екосистем, що завдає непоправної шкоди природі.
Проблеми Світового океану
Світовий океан займає 2/3 поверхні нашої планети, завдяки чому має дуже важливе значення для всього живого на планеті. Саме тому проблеми Світового океану можуть привести до дуже серйозних наслідків. А проблем цих існує чимало.
Виснаження природних ресурсів
Виснаження природних ресурсів є реальною екологічною проблемою. Збільшення споживчого попиту в результаті перенаселення планети, а також завдається природі шкоди стали причиною виснаження природних ресурсів. І мова йде не тільки про корисні копалини, а взагалі про всі природних компонентах, які люди використовують у своїх інтересах.
Іншими словами, природа не встигає відновлювати те, що знищують люди. І якщо нічого не змінити, то незабаром це переросте в глобальну проблему катастрофічних масштабів.
Знищення живих організмів
Скорочення видової різноманітності живих організмів – серйозна проблема людства. І проблема навіть не в тому, що звіряток шкода, а в тому, що це може призвести до найсерйозніших наслідків, адже всі живі організми виконують свою роль в природі. Порушення балансу може призвести до краху всієї системи.
так
Объяснение:
Солнце - источник тепла и света, без которого было бы невозможно возникновение и существование жизни на нашей планете. Не будь Солнца, не было бы на Земле зеленых лугов, тенистых лесов и рек, цветущих садов, хлебных полей, не могли бы существовать ни человек, ни животные, ни растения.Значение Солнца для жизни на Земле человек чувствовал уже в далекие времена. Но первобытным людям Солнце представлялось каким-то сверхъестественным существом. Оно обожествлялось почти всеми народами древности. Наши предки славяне поклонялись богу солнечных лучей - Яриле, а у древних римлян был бог Солнца - Аполлон. Цари и князья, чтобы возвеличить свою власть, старались внушить людям представление о своем происхождении от бога Солнца.Солнце содержит в себе огромнейшее количество энергии. На Землю попадают лишь около одной половины миллиардной доли этой энергии. Но именно благодаря ей на Земле происходит круговорот воды, дуют ветры, развивалась и развивается жизнь. Однако есть и минусы в этом, казалось бы, позитивном, явлении. Дыры в озоновом слое атмосферы, излучение, лишенное хотя бы минимальной защиты, все это вызывает определенные неудобства и серьезные проблемы, не позволяющие полностью наслаждаться теми благами и той пользой, которую может дать Солнце. Преждевременное старение кожи, покраснение, ожоги кожи и сетчатки глаз, неэстетичные пятна, потеря сознания во время так называемого "солнечного удара" и даже увеличение риска заболеть раковыми заболеваниями - все это может быть вызвано слишком долгим нахождением под Солнцем.
Площадь нашего экономического района составляет 355,1 тысячи км2. Он занимает южную часть Европейской территории СССР, лежащую к северу от Главного Кавказского хребта, между Азовским и Черным морями на западе и Каспийским морем на востоке.
На Северном Кавказе проживает около 13 миллионов человек* - более 10 процентов населения РСФСР, или 5,7 процента всего населения СССР.
* (По данным на 1.I-1964 г.)
Наш экономический район богат полезными ископаемыми. По разведанным запасам природного газа он занимает первое место в СССР. Велики запасы "черного золота" - нефти. Значительны запасы каменного угля. В Краснодарском крае, в бассейне реки Малой Лабы обнаружены самые крупные в стране залежи каменной соли, а также месторождения апатитов. Эти полезные ископаемые открывают большие возможности для развития химической промышленности.
Есть в районе месторождения свинца, цинка, вольфрама, молибдена, меди. Богаты недра и медным колчеданом, огнеупорными и тугоплавкими глинами, формовочным песком, кварцитом, флюсовым известняком. Имеются большие запасы мергеля - сырья для цементной промышленности, туфа и других строительных материалов.
Лесные ресурсы невелики, но наличие значительного количества ценных лесных пород (дуб, бук, граб) позволило создать развитую мебельную промышленность.
Удобное географическое положение, разнообразные полезные ископаемые, хорошие транспортные связи с другими районами привели к высокому уровню развития самых разнообразных отраслей промышленности. Здесь развиты газовая, нефтяная, угольная промышленность, черная и цветная металлургия, машиностроение и металлообработка, химическая, мебельная, бумажная и деревообрабатывающая промышленность, производство строительных материалов.