Чинники, що впливають на життя у Світовому океані: 1) Світло. Світло проникає до глибини 100-200 м, створюючи сприятливі умови для розвитку рослин у всьому цьому шарі.
2) Температура води З глибиною відмінність у тваринному світі зменшується, це пов'язано зі зниженням температури між окремими частинами Світового океану. Навіть незначні коливання температури води можуть впливати на процеси обміну речовин у мешканців океану. Крім того, в теплих тропічних водах океану відзначається найбільше видове різноманіття риб та інших тварин, ніж наприклад в північному Атлантичному океані.
3) Наявність поживних речовин Океани наповнені найдрібнішими рослинними і тваринними організмами, які містять багато поживних речовин.
4) Солоність і щільність води На розвиток життя у Світовому океані великий вплив робить солоність. Для більшості прісноводних та морських тварин межею поширення є солоність від 5 до 8%. Щільність води дозволяє багатьом організмам перебувати в підвішеному стані, так як вони на 98% складаються з води.
5) Течії і руху дна На інтенсивність життя впливає перемішування вод, в результаті якого відбувається підйом поживних речовин в поверхневі шари. Велику роль в розселенні організмів грають течії, які переносять на великі відстані тварин, їх личинки та ікру, рослини і їх спори.
6) Негативні чинники впливу : найбільш серйозною проблемою морів і океанів є забруднення нафтою і нафтопродуктами, наслідки якого згубні для всього життя на Землі.
1113 год - Киевское восстание. умер князь Святослав Изяславич, поэтому его соратники и евреи хотели взойти на престол. конечно, людям это не понравилось, они стали протестовать, в итоге престол занял Владимир Мономах. 1242 год - Ледовое побоище(битва на Чудском озере), которое кончилось победой русского войска во главе с Александром Невским. причиной послужил Ливонский поход на Русь(ребята из Германии, Дании, Латвии и так далее имели большие захватчиские планы). 1380 год - Куликовская битва. сошлись войска Дмитрия Донского и Мамая. победа нам нанести огромный урон Золотой Орде, что впоследствии избавиться от её властности над Русью 1480 год - стояние на реке Угре(стычка с остатком Золотой Орды), на этот раз во главах князь Иван III и хан Ахмат. хан собирался пойти походом на русские земли, но наше войского встало стеной и перекрыло броды реки. переговоры не в итоге Ахмат отступил. это событие принято считать освободительным от монголо-татарского ига.