На формування самооцінки певною мірою впливають думки, оцінки інших людей, деякі психологічні знання, одержані людиною. Але визначальними в формуванні самооцінки є, по-перше, реальні успіхи, досягнення в діяльності людини. По-друге, самооцінку визначає рівень вимог, що їх людина висуває до себе. При цьому, якщо спробувати вивести формулу самооцінки, вона матиме такий вигляд: самооцінка = успіх / рівень вимог.
Як підвищити самооцінку?
Склади список своїх сильних сторін. Щонайменше двадцять. Тут не варто бути скромним. Подумай про ситуації, якими ти пишаєшся, з яких вийшов переможцем. Які риси характеру ти продемонстрував? Можеш запитати про це у друзів і знайомих. Що люди скажуть про твої позитивні сторони? Часто перечитуй цей список. Окрім того, він до відповісти на таке запитання на співбесіді.
Напиши перелік власних досягнень. Можеш почати ще з садочку. Чого ти досяг, які перемоги отримав? І зараз мова не лише про конкурси/олімпіади, а про перемоги над самим собою.Навчися приймати компліменти. Коли тобі говорять щось приємне, не варто заперечувати і казати «Та ну, ні, це зовсім не так». Не соромся, приймай хороші слова із вдячністю. Не знаєш, що відповісти? Скажи «Дякую, дуже приємно».
Не порівнюй себе з іншими. Завжди є хтось, хто робить щось краще. Але є і той, хто робить щось гірше. Фішка тут у тому, що ми всі різні, кожен із нас неповторний, зі своїми перевагами та недоліками, схильностями. Сприймай себе як унікальність, яка значима вже тому, що вона просто є. Єдина людина, з ким можеш себе порівнювати – це ти колишній(-я). Намагайся перевершити себе, а не одногрупника чи сусіда.
Хвали інших. Щиро і з усмішкою на обличчі. Варто спокійно сприймати успіхи людей, намагатися тішитися ними, робити іншим компліменти. Це убезпечить тебе від заздрощів, а отже – підвищить самооцінку. Як? Коли ти заздриш, це означає, що хтось кращий за тебе, а ти гірший(-а). Сприймай людей рівними собі, зрозумій, що всі не міряють успіх за однією шкалою.
Обмеж спілкування з людьми, які знижують твою самооцінку. Такі є майже у кожному середовищі. Вони вказують на власну бездоганність і твої недоліки, поруч із ними почуваєшся неповноцінним(-ою), гіршим(-ою), наче в тіні цих сумнівних друзів. Можливо, у них завищена самооцінка, або ж вони заздрять тобі. Не дозволяй таким людям впливати на думку про себе. Якщо це друзі, то проводь із ними менше часу, якщо одногрупники, то краще взагалі припинити контактувати.
Объяснение:
Как называется наука о небесных телах? Обведи нужную букву
г) астрономия
Какое свойство воздуха позволяет нам видеть вокруг нас все окружающее?
б) прозрачность
Что должны делать люди для охраны водоемов?
г) расчищать берега водоемов от мусора
Подчеркни лишнее слово в каждой строке:
а) овес, просо, лук, пшеница
б) огурец, кабачок, чеснок, вишня
в) груша, абрикос, гречиха, смородина
г) капуста, лилия, ирис, флоксы
Как ты поступишь, если увидишь в лесу незнакомое растение с красивыми ягодами?
г) пройду мимо, так как незнакомое растение, даже его часть, есть опасно.
Мой край расположен на материке:
в) Евразия;
Плодородие почвы зависит от количества в ней:
в) перегноя;
О какой природной зоне идет речь в строчке стихотворения?
«Южнее полосы лесов лежит ковер из трав, цветов»
в) зона степей;
Мышцы при выполнении физических нагрузок утомляются. Определите, что надо делать, чтобы не допустить утомления.
б) чередовать труд и отдых или разные виды труда;
Что служит органом обоняния?
г) нос
Когда французская армия во главе с Наполеоном вторглась на территорию России?
в) в 1812 году
Кто проявил полководческий талант в сражении на льду Чудского озера?
б) Александр Невский
Христофор Колумб открыл:
б) Америку
День Победы мы отмечаем:
в) 9 мая