М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Реферат з природознавства про рослини 5 класс

👇
Ответ:
Лейла1986
Лейла1986
15.05.2021
Рослинний світ – складова частина природи

Царство Рослини об’єднує усі види рослин (понад 300 тис. видів), що ростуть на Землі. Їх будову, розвиток, життєдіяльність, властивості, різноманіття, історію розвитку, класифікацію, а також структуру, розвиток і формування рослинних угруповань вивчає наука ботаніка. Відмінності рослин як живих організмів — це, по-перше, їх живлення — вони використовують неорганічні речовини із зовнішнього середовища й утворюють органічні речовини свого тіла за до енергії сонячних променів; по-друге, їх б життя — рослини мають обмежену здатність до переміщення та ростуть протягом усього життя. Корені та пагони розростаються, галузяться і займають різне положення у просторі, збільшуючи поверхню організму. Це допомагає рослинам, які не здатні, на відміну від тварин, долати великі відстані в пошуках їжі.

Необхідні для живлення неорганічні речовини рослина поглинає з повітря, головним чином листям, із ґрунту — коренями. Розселенню рослин сприяє рознесення плодів і насіння водою, повітрям та тваринами.

Рослини є головною ланкою в біосфері Землі, тому що тільки вони здатні утворювати органічні речовини з неорганічних за до енергії сонячного випромінювання, збагачуючи при цьому атмосферу киснем. Їх ще називають продуцентами (утворюють 150 млрд тонн органічних речовин щорічно). Органічні речовини як джерело живлення та енергії необхідні всім живим організмам планети. Вуглекислий газ, який виділяють тварини і людина при диханні, а також той, що надходить в атмо­сферу при спалюванні палива, сміття і розкладанні мертвих залишків, рослини поглинають з повітря при живленні. Тому в повітрі зберігається більш-менш постійне співвідношення кисню (21 % загального об’єму газів) і вуглекислого газу (0,03 % загального об’єму газів).

За сотні мільйонів років існування на Землі рослини утворили і «за­консервували» велику кількість органічної речовини в кам’яному вугіллі, торфі, нафті, горючих газах і сланці. Видобуваючи корисні копалини, людина використовує їх енергію для своїх потреб. Рослини є джерелом їжі багатьох тварин і людини, джерелом сировини для промисловості при виробництві тканин, паперу, лікарських препаратів і багатьох інших продуктів, без яких неможливе нормальне існування людини.

Активна господарська діяльність людини призвела до значного забруднення довкілля шкідливими для всього живого речовинами, часткового, а в деяких місцях повного знищення лісів, степів, водойм, луків, родючих ґрунтів тощо. Тварини втратили через це природні середовища існування. За останні сторіччя зникли тисячі видів тварин, рослин, грибів, а сотні перебувають під загрозою зникнення.

Усе зазначене спонукає людину до дотримання нормальних умов життя на Землі, збереження і збільшення рослинних багатств планети.

Отже, вивчення рослин і рослинних угруповань покликане переконати людей у необхідності дбайливого ставлення до природи та дотримання її законів.
4,5(61 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
botagos210579
botagos210579
15.05.2021
Съедобные растения леса – довольно большая группа растений, которые население хорошо знает и привыкло собирать: разнообразные съедобные грибы, различные ягоды растений со съедобными плодами (брусника, черника, клюква, голубика, морошка, земляника, малина, костяника, ежевика, рябина, черемуха, калина) и орехи (напр. , обыкновенный лесной орех) , желуди дуба. В Сибири существует промысел собирания семян кедровой сосны, так называемых кедровых орешков. Надо только все время помнить, что грибы и ягоды бывают и ядовитые. Из ядовитых ягод в лесу надо остерегаться плодов — ягод у травянистых растений — ландыша, вороньего глаза, купены, воронца, у кустарников — волчеягодника, жимолости. Стоило бы поработать над улучшением пищевого достоинства некоторых лесных растительных питательных продуктов, например, над освобождением желудей дуба от таннидов. При освобождении от смолистых веществ широко могли бы быть использованы для питания семена ели и сосны, которых у нас неограниченные запасы. Эти семена ценны в пищевом отношении и, в частности, богаты жирным маслом, годным для питания. Хвой у наших хвойных содержит значительные количества витамина С.
4,6(39 оценок)
Ответ:
Rus9922
Rus9922
15.05.2021
Цель проекта узнать кто нас защищает
полиция, военные,пожарные

формы работы
 индивидуально

этапы работы

1 поиск информации по теме
 в интернете и книгах  наити нужную информацию,подобрать картинки, фотографии 

 2 составление плана
     Узнать о работе  того или иного подразделения        История создания.    Рассказать об их деятельности.      Раскрыть необходимость и важность  в современной жизни. 
3 оформление проекта
 мои обязанности по проекту
 я должен подобрать интересный материал для проекта  и сделать вывод...о значении этих важных профессий для людей
4,4(52 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Окружающий мир
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ