Відповідь:
Азо́тний цикл (колообіг азоту) — геобіохімічний цикл, що описує процес замкнутих взаємопов'язаних шляхів, якими азот циркулює через екосистеми та в земній біосфері.
Біосфера складається з двох сполучених «резервуарів» з азотом — величезного (в ньому знаходиться азот, що міститься в атмосфері (4•1015 тонн) і океанах (20•1012 тонн)) і зовсім маленького (в ньому знаходиться азот, що міститься в живих істотах). Між цими резервуарами є «вузький прохід», в якому азот тим чи іншим зв'язується (близько 100 млн тонн щорічно). Азот у формі неорганічних сполук, таких як нітрати у ґрунті, абсорбується рослинами і перетворюється на органічні сполуки у тканинах рослин. Частина цього азоту, яким живляться травоїдні тварини, потрапляє до хижаків, які харчуються травоїдними. У нормальних умовах азот з навколишнього середовища потрапляє через цей прохід в біологічні системи і повертається в навколишнє середовище після загибелі біологічних систем до ґрунту у вигляді екскрементів чи мертвих організмів. Там він під впливом бактерій, переходить у неорганічну форму. Лише 4 млн тонн міститься в тканинах рослин і тварин — усе інше накопичується в розкладаючих мікроорганізмах і врешті-решт повертається в атмосферу. Деякі бактерії, азотфіксатори, здатні фіксувати атмосферний азот.
Пояснення:
Домашняя работа
Эссе
Я хочу убедить преподавателя в том, что Вселенная образовалась в результате "Большого взрыва". Изначально ничего не было. Ни планет, ни звёзд, только одна крупная галактика в пространстве. Эта галактика росла и росла, правда до того момента пока не достигла просто огроменных размеров. В результате чего она взорвалась, и взрыв этот был очень далёк. Он был длинной в столько световых лет... За счёт этого и появилась Вселенная. Галактика разлетелась на миллионы маленьких галактик, и в одной из них живём мы. Со временем появились планеты и звёзды, ну и конечно же наша Солнечная система. Ну а Вселенная растёт с каждым годом. Есть теории что её рост может привести к ещё большему взрыву, но эта теория не точная.
Галька, гравий, валуны;
Глины
Доломиты
Известняк
Песок
Песчано-гравийные, гравийно-песчаные, валунно-гравийно-песчаные, валунно-глыбовые породы;
Сапропель
Суглинки
Торф (