1. Референдум — голосування населення із метою вирішення найважливіших питань державного та суспільного життя. Референдуми в Україні поділяються на всеукраїнські та місцеві. Предметом всеукраїнського референдуму може бути: — затвердження Конституції України, її окремих положень та внесення до Конституції України змін і доповнень; — прийняття, зміна або скасування законів України або їх окремих положень; — прийняття рішень, які визначають основний зміст Конституції України, законів України та інших правових актів. Предметом місцевого референдуму може бути: — прийняття, зміна або скасування рішень з питань, віднесених законодавством України до відання місцевого самоврядування відповідних адміністративно-територіальних одиниць.
2. Збори громадян — зібрання громадян з метою висловлення позиції та прийняття рішень консультативного (дорадчого) або обов'язкового характеру. В Україні проявляються у вигляді громадських слухань, зібрань домоуправлінь, громадських зборів, мітингів, масових зібрань, доручень територіальної громади депутатам тощо.
Відповідь:
1. Трудовий договір. Учасники: підліток та роботодавець. Роботодавець пропонує роботу кур*єром. Підліток навчається у 9 класі, йому 15 років. Важливі факти: місце навчання хлопця, його вік. Не важливі факти: оплата погодинна.
2. Ситуація регулюється кодексом України про працю, (також регулюється трудовим договором, але сторони його ще не уклали). Потрібно розв*язати питання про працевлаштування школяра.
3. Дії роботодавця є неправильними, оскільки особа віком 14-16 років повинна працювати 24 години на тиждень, а підлітку надають роботу більшу аніж затверджено нормами. Також сторонам слід офіційно затвердити трудову угоду.
Пояснення: Десь так, сподіваюсь на твою високу оцінку)))