позитивні риси суду присяжних: 1) безпосередня реалізації положення Конституції України щодо участі народу у здійсненні правосуддя; 2) збільшення кількості виправдувальних вироків, бо суддя перш за все є уособленням держави, тому частіше він схиляється до позиції державних органів та їх посадових осіб, що призводить у більшості випадків до обвинувальних вироків, суд присяжних же є уособленням народу і саме тому захищає в першу чергу саме інтереси громадян; 3) зменшення корумпованості судової системи, тому що набагато легше здійснити вплив на одну особу (суддю), ніж на декілька присяжних; 4) можливість суду присяжних побачити те, що суддя просто не може вглядіти у справі, оскілки розглядає її перш за все через призму закону; 5) підвищення рівня правової культури та свідомості українських громадян – вони починають краще розуміти букву та дух закону та додержуватися його у своєму повсякденному житті.
До негативних рис суду присяжних слід віднести: 1) відсутність у присяжних юридичної освіти, що викликає розгляд справи судом присяжних в першу чергу з позиції повсякденного життя, а не закону; 2) сліпе слідування присяжними думки судді, який на їх думку є авторитетом та не може помилитися; 3) можливість упередженого ставлення присяжних до обвинуваченої особи, наприклад, через відношення їх до різних соціальних груп, релігій чи національностей; 4) необхідність додаткового фінансування.
Статья 6. Осуществление прав и обязанностей в брачно-семейных (супружеско-семейных) отношениях Статья 7. Защита брачно-семейных (супружеско-семейных) прав Статья 8. Применение исковой давности в брачно-семейных (супружеско-семейных) отношениях Раздел 2. Брак (супружество) Глава 3. Условия и порядок заключения брака (супружества) Статья 9. Условия заключения брака (супружества) Статья 10. ... Равенство супругов в семье Статья 31. Право выбора супругами фамилии Глава 7. Имущественные права и обязанности супругов § 1. Законный режим имущества супругов Статья 32. Понятие законного режима имущества супругов Статья