Відповідь:
1. Згідно ст. 745 Цивільного кодексу України договір довічного утримання (догляду) укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
2. Згідно вимог ст. 216 Цивільного кодексу України недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов'язані з його недійсністю. У разі недійсності правочину кожна із сторін зобов'язана повернути другій стороні у натурі все, що вона одержала на виконання цього правочину, а в разі неможливості такого повернення, зокрема тоді, коли одержане полягає у користуванні майном, виконаній роботі, наданій послузі, - відшкодувати вартість того, що одержано, за цінами, які існують на момент відшкодування.
3. Згідно вимог ст. 1262 Цивільного кодексу України брат Іванової є спадкоємцем за законом другої черги. Згідно вимог ст. 1223 Цивільного кодексу України право на спадкування за законом виникає у спадкоємців за законом у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини. Так як гр. Іванова не залишила на випадок своєї будь-якого заповіту, то до спадкування закликаються спадкоємця за законом, до яких відноситься її брат. Отже вимоги брата є правомірними.
4. Суд не може визнати Данилову спадкоємцем майна гр. Іванової так як заповіту вона не залишала, а до спадкоємців за законом Данилова не відноситься. Все, на що може претендувати Данилова, це звернутися до суду з проханням відшкодувати їй понесені нею витрати. Адже згідно ст. 1232 Цивільного кодексу України спадкоємці зобов'язані відшкодувати розумні витрати, які були зроблені одним із них або іншою особою на утримання, догляд, лікування та поховання спадкодавця. Витрати на утримання, догляд, лікування спадкодавця можуть бути стягнені не більш як за три роки до його смерті. Якщо брат Іванової не погодиться відшкодувати понесені Даниловою витрати, а у Данилової буде достатньо доказів, щоб підтвердити розмір цих витрат, то суд може прийняти рішення про стягнення з Іванова суми понесених витрат.
Пояснення:
Відповідь:
Визначити право володіння, користування та розпорядження
1. Отримання будинку у спадок - право законного володіння
2. Здача складу в оренду - на мій погляд право користування і розпорядження (я, як власник, вирішив комусь дозволити користуватися моїм майном і сам отримую орендну плату за це)
3. Передача майна в користування - право розпорядження
4. Знищення художником власної картини - право розпорядження (власник вирішує юридичну і фактичну долю майна)
5. Скупка краденого - якщо знав, що майно крадене, то це недобросовісне незаконне володіння
6. Продаж квартири - право розпорядження
2. Визначити форми і види власності
1. Ранець школяра - приватна особиста власність
2. Залізничний вокзал - тип власності суспільний, форма - державна
3. Міська школа - тип власності суспільний, форма комунальна
4. Телевізор куплений подружжям - тип приватна власність, форма приватна спільна сумісна власність подружжя
5. Земля сільськогосподарського гос-ва - тип власності суспільний, форма колективна (кооперативна)
6. Майно осіб, які ведуть фермерське господарство - вид приватна трудова власність, форма - приватна
7. Майно інституту - вид суспільний, форма державна
8. Майно ТОВ - вид приватний, форма - приватна
Пояснення: