М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
khana3
khana3
21.01.2021 15:30 •  Право

Дід зробив спадок для онука (який жив окремо) у нотаріуса, але сусід почав піклуватися про діда, і через рік дід оформив спадок сусідові при цьому же нотаріусі, і не скасував попередній. Знайдіть закони, що захищають онука, щоб успадкувати спадщину

👇
Ответ:
Daria151814
Daria151814
21.01.2021

Відповідь:

З трудом віриться, що саме так звучить умова завдання. "Зробив спадок" - то що саме дід зробив у нотаріуса  ? Склав заповіт, уклав з онуком спадковий договір, договір дарування, договір довічного утримання?

Складається враження, що Ви хочете тут отримати відповідь на власне питання.  Але... якщо дід залишив заповіт, а через рік склав  новий заповіт (незалежно від того чи це було у того самого нотаріуса  чи у іншого), якщо при цьому дідусь повністю розумів значення своїх дій і не був позбавлений в дієздатності, то дійсним буде останній заповіт, навіть якщо дідусь не скасував окремою заявою всі свої попередні заповіти. Згідно вимог ст. 1254 Цивільного кодексу України :

1. Заповідач має право у будь-який час скасувати заповіт.

2. Заповідач має право у будь-який час скласти новий заповіт. Заповіт, який було складено пізніше, скасовує попередній заповіт повністю або у тій частині, в якій він йому суперечить.

3. Кожний новий заповіт скасовує попередній і не відновлює заповіту, який заповідач склав перед ним.

4. Якщо новий заповіт, складений заповідачем, був визнаний недійсним, чинність попереднього заповіту не відновлюється, крім випадків, встановлених статтями 225 і 231 цього Кодексу.

Закон, у даному випадку захищає дідуся як власника майна і його право вільно розпорядитися своїм майном на власний розсуд. Закон, який би захищав онука, при повній дієздатності і вільній волі дідуся, знайти проблематично. Онукові хіба що потрібно згадати, що у нього є дідусь, почати про нього піклуватися, а не чекати на його спадок, і своїми сумлінними діями, вчинками домогтися, щоб дідусь склав новий заповіт в його користь або укласти з дідусем договір довічного  утримання. Але слід мати на увазі, за умовами цього договору за дідусем таки дійсно потрібно буде доглядати, а не чекати поки ще один сусід  почне допомагати  самотньому і безпорадному  чоловікові.  

Пояснення:

4,4(78 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Yulia27082017
Yulia27082017
21.01.2021
1) В пункте 1 статьи 12 предусматривается, что государства-участники"обеспечивают" ребенку право свободно выражать свои ввзгляды. Прописано в Конвенции о правах ребенка-следовательно,вид источника права-нормативно-правовой акт.
2)Постановление Правительства РФ от 18 июля 2008 г. об утверждении типового положения об образовательном учреждении.."- это подзаконный акт т.к имеет меньшую юридическую силу.
3)Правовая доктрина т.е она представляет собой труды,выдающихся ученых-юристов.
4)Нормативный договор т.е 2 лица вступают в определенные отношения путем заключения соглашения.
5)Это либо правовой обычай,либо правовая доктрина.
6)Нормативно-правовой акт
7)Обычай порта т.е это положения не закрепленные в законодательстве.
8)Судебный прецедент
9)Основной нормативно-правовой акт т.е те религиозные тексты и учения,которые занимают центральное место.
4,7(78 оценок)
Ответ:
foma199999
foma199999
21.01.2021
1)В субъективную сторону правонарушений входят: 1. Вина 2)Преступление от других правонарушений отличается: 2. Степенью общественной опасности 3)Понятие, характеризующее единые, нерасчленённые специфические нормы: 1. Мононормы 4)Понятие, характеризующее результат официального толкования и разъяснения какого-либо нормативно - юридического акта: 2. Акт толкования права 5)Категория, обозначающая систему государственных органов, наделённых властными полномочиями, — это: 1. Государственный аппарат 6)Источник права, являющийся основным в РФ: 4. Нормативно-правовой акт
4,8(50 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Право
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ