М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Overlight1337
Overlight1337
23.03.2023 00:49 •  Право

Шиманська уклала трудовий договір з директором гімназіі №1 про роботу секретарем-друкаркою з п’ятиденним робочим тижнем. У наступному навчальному році гімназія перейшла на шестиденний робочий тиждень, про що Шиманська своєчасно була повідомлена. Разом з тим вона відмовилася робити у такому режимі і по суботам не виходила на роботу, у зв’язку з чим, директор гімназії звільнив Шиманську за прогули без поважних причин, згідно п.4 ст.40 КЗпП України.
Шиманська звернулася до суду з позовом про поновлення на роботі з колишніми умовами праці та оплатою вимушеного прогулу. Крім того, вона вимагала надати їй дублікат трудової книжки без запису про звільнення за п.4 ст.40 КЗпП.
Дайте правову оцінку цієї конфліктної ситуації.
Чи були порушення законодавства про працю?
Яке рішення постановить суд?

👇
Ответ:
arinaohtova
arinaohtova
23.03.2023

Відповідно до частини третьої статті 32 Кодексу законів про працю (КЗпП) істотними умовами праці є: система та розмір оплати праці, пільги, режим роботи, установлення чи скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміна розрядів і найменування посад тощо. Про зміну істотних умов праці працівник повинен бути попереджений не менш як за дві місяці.

Норма частини четвертої статті 32 КЗпП установлює, що у разі, якщо колишні істотні умови праці не можуть бути збережені, а працівник відмовляється продовжувати роботу на нових умовах, то трудовий договір припиняється на підставі пункту 6 частини першої статті 36 КЗпП.

Таким чином, звільнення Шиманської на підставі пункту 4 частини першої статті 40 КЗпП є неправомірним, оскільки вона відмовилася працювати на нових умовах, тому трудовий договір повинен був бути припинений на підставі пункту 6 частини першої статті 36 КЗпП.

Відповідно до частини третьої статті 235 КЗпП суд має право змінити формулювання підстави звільнення, вказавши точну підставу.

4,5(58 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Alexa1888
Alexa1888
23.03.2023
В странах англосаксонской правовой семьи судебный прецедент является основным источником права хотя возрастает роль актов статутного права и англ. regulations. Весомое место среди источников права занимает также правовая доктрина. Существует иерархия прецедентов, согласно которой решения, принятые вышестоящими судами (например, Палатой лордов в Великобритании), обязательны для нижестоящих.
Остальное к мусульманской правовой семье- религиозные тексты
Романо-германская правовая семья  нормативно-правовой акт,
4,8(24 оценок)
Ответ:
luchik1608
luchik1608
23.03.2023
Представитель совершает сделку вместо представляемого, т. е. замещает его при выражении воли к сделке и получении встречного волеизъявления третьего лица, в результате чего желаемое правовое последствие наступает непосредственно в правовой сфере представляемого. В отличие от представителя посыльный ( обычно передает отсутствующему адресату устное или письменное волеизъявление, совершенное хозяином дела, т. е тому, чтобы оно дошло до адресата и, как следствие этого, вступило для хозяина дела в силу.
4,6(81 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Право
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ