Відповідь:
Відповідно до частини 2, статті 34 Цивільного кодексу України: “У разі реєстрації шлюбу фізичної особи, яка не досягла повноліття, вона набуває повної цивільної дієздатності з моменту реєстрації шлюбу”. Слід зазначити, що 17-річна Оксана є особою, яка має повну цивільну дієздатність. Згідно зі частиною 4, статті 35 Цивільного кодексу України: “Повна цивільна дієздатність, надана фізичній особі, поширюється на усі цивільні права та обов'язки”. Також, в задачі вказується на конкретний факт дарування бабусею квартири, вказаній у задачі Оксані. Це вказує на вчинений 5 років тому усний договір дарування, який підтверджує її власність на квартиру.
Виходячи із вищезазначеного, а також на вказані в задачі факти, слід констатувати, що ствердження батьків є недоречними та неправомірними, в даному випадку дозвіл від батьків не потребується, тому що Оксана після одруження є особою із повною цивільною дієздатністю, і здатна самостійно, без письмової згоди батьків вчиняти правочини предметом яких є нерухоме майно.
Відповідь:
Відповідно до частини 2, статті 32 Цивільного кодексу України: “Неповнолітня особа вчиняє інші правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників. На вчинення неповнолітньою особою правочину щодо транспортних засобів або нерухомого майна повинна бути письмова нотаріально посвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника і дозвіл органу опіки та піклування”.
Виходячи із умови задачі, важко вказати на те, яку саме “кардинально іншу” думку має Ковальов В., адже норма, вказана в частині 2, статті 32 Цивільного кодексу України чітко вирішує вказаний у задачі юридичний спір. Батьки вірно вказують на те, що вчинення зазначеного в задачі правочину можливе лише за наявності їх посвідченої згоди.
Et ipsa scientia aeternum