Згідно закону України "Про Вищу Освіту": Стаття 54. Права осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах1. Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, мають право на:– вибір форми навчання;– безпечні і нешкідливі умови навчання, праці та побуту;– трудову діяльність у позанавчальний час;– додаткову оплачувану відпустку у зв'язку з навчанням за основним місцем роботи, скорочений робочий час та інші пільги, передбачені законодавством для осіб, які поєднують роботу з навчанням;– користування навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою базою вищого навчального закладу;– участь у науково-дослідних, дослідно-конструкторських роботах, конференціях, симпозіумах, виставках, конкурсах, представлення своїх робіт для публікацій;– участь в обговоренні та вирішенні питань удосконалення навчально-виховного процесу, науково-дослідної роботи, призначення стипендій, організації дозвілля, побуту, оздоровлення;– надання пропозицій щодо умов і розмірів плати за навчання;– участь у об'єднаннях громадян;– обрання навчальних дисциплін за спеціальністю в межах, передбачених освітньо-професійною програмою підготовки та робочим навчальним планом;– участь у формуванні індивідуального навчального плану;– моральне та (або) матеріальне заохочення за успіхи у навчанні та активну участь у науково-дослідній роботі;– захист від будь-яких форм експлуатації, фізичного та психічного насильства;– безкоштовне користування у вищих навчальних закладах бібліотеками, інформаційними фондами, послугами навчальних, наукових, медичних та інших підрозділів вищого навчального закладу;– канікулярну відпустку тривалістю не менше ніж вісім календарних тижнів.2. Студенти вищих навчальних закладів, які навчаються за денною (очною) формою навчання, мають право на пільговий проїзд у транспорті, а також на забезпечення гуртожитком у порядках, встановлених Кабінетом Міністрів України.Студенти вищих навчальних закладів мають право на отримання стипендій, призначених юридичними та фізичними особами, які направили їх на навчання, а також інших стипендій відповідно до законодавства. Стаття 55. Обов'язки осіб, які навчаються у вищих навчальних закладахОсоби, які навчаються у вищих навчальних закладах, зобов'язані:– додержуватися законів, статуту та правил внутрішнього розпорядку вищого навчального закладу;– виконувати графік навчального процесу та вимоги навчального плану.
Терроризм это уникальное явление, оно появилось по историческим меркам недавно. Точнее терракты можно найти на протяжении всей истории человечества, но терроризм как социальное явление появился только в конце 20 века. Терроризм имеет ряд составляющих, он не возникает просто так на ровном месте: 1. бедность 2. финансирование терроризма 3. обеспечение оружием террористов 4. идеологическая основа. 5. территория.
Если осознать, что террорист это чаще всего не сумасшедший человек, непонятно откуда взявший оружие и побежавший убивать людей, а подготовленный боец, которого тренеровали, идеологически обрабатывали, подобрали ему оружие, привезли... То станет понятно, что за терроризмом стоит мощная сила с огромными ресурсами и возможностями, которая ставит для себя определенные цели и эти цели - не убийство 5 или 25 случайных человек, это совсем иные цели, они могут быть разными: давление на власть, устрашение общества, сигнал определенным политическим силам, просто участие вбоевых столкновениях. Борьба с терроризмом это в первую очередь общественное дело, которое можно реализовать через государственные структуры. Самое главное это борьба с бедностью и создание конструктивной идеологии.
Если же говорить о рядовом гражданине, то он тоже может внести свою маленькую лепту, но это будет не борьба с терроризмом, а борьба с террактами. Надо быть сознательным То есть думать о том, что вокруг происходит, а не просто ходить как биоробот. Знакомиться с окружающими, соседями, регулярно общаться, кто что нового видел, кто что нового знает. Приглядываться к необычным людям, к их поведению.Возможно ваша бдительность очень Ведь носить оружие и взрывчатку, это занятие весьма непростое, требует нервного напряжения, странного поведения, а это сразу заметно.