Завдання 4. Начальник відділу кадрів облторгу звернувся до юрисконсульта за роз’ясненням з наступного питання. Один з працівників свого часу був звільнений згідно із поданою заявою з власного бажання у зв’язку з виходом на пенсію за віком з оформленням належної пенсії. Через деякий час він знову був прийнятий на роботу. Проробивши декілька років, він знову написав заяву про звільнення з власного бажання у зв’язку з виходом на пенсію. Однак в наказі про звільнення цього працівника причина звільнення вже не була вказана. Адміністрація звинуватила начальника відділу кадрів в порушенні законодавства. Чи має право працівник-пенсіонер двічі звільнятися у зв’язку з виходом на пенсію і чи були правильними дії адміністрації?
Начальник відділу кадрів також попросив дати юридичне тлумачення поняття «вихід на пенсію».
Дайте аргументований правовий аналіз даної ситуації.
Складіть мотивовану відповідь юрисконсульта з цього питання.
Завдання 5. Юрисконсульт Южноукраїнської атомної електростанції звернувся до юридичного відділу газети «Праця і зарплата» із таким запитанням: «За який рахунок необхідно провадити відшкодування шкоди та виплачувати одноразову до потерпілим внаслідок ушкодження здоров’я при виконанні ними своїх трудових обов’язків? Яким документом конкретно це визначено та де можна ознайомитись з цим документом?»
До іть юрисконсульту Южноукраїнської атомної електростанції.
Дайте мотивовану відповідь з посиланнями на нормативно-правові акти від імені газети.
Термин «хулиганы» впервые отмечен в России в печати в 1905 году, а в справочной литературе («Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона») — в 1909 году. Впрочем, ещё в 1892 году был издан приказ петербургского градоначальника фон Валентина, предписывавший полиции принять решительные меры против «хулиганов», под которыми он подразумевал «уличных бездельников, забавляющихся издевательствами над горожанами»[7][8]. Впрочем, сами жители Петербурга хулиганов долго называли «башибузуками», а затем заимствованным с французского термином «апаши». В 1908 году глава хлыстовской общины Михаил Рябов говорил: «Хулиганчики, хулиганчики, сколько в вас божественного!»[9]