1 ситуація
Для прийняття учня на роботу , окрім довідки зі школи необхідна ще письмова згода 1 з батьків(або особи що їх замінює)- ч.2,3 ст. 188 КЗПП
До того ж роботодавець зобов'язаний видати підлітку направлення щодо проходження обов'язкового медичного догляду- ст. 191 КЗПП
Стосовно робочого часу. Роботодавець пропонує підлітку працювати 5 годин на день. При 5 денному робочому тижні це 25 годин. Для неповнолітніх встановлена скорочена тривалість робочого тижня. Для осіб віком 14-15 років,це 24 години на тиждень(ч.1 п.1 ст.51 КЗПП)
Проте, оскільки учень під час роботи продовжує навчальний процес, тривалість робочого дня для нього не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу для осіб відповідного віку. (п.1 ч.1 ст.51 КЗПП) В даній задачі- не більше 12 годин.
Отже для протиправного працевлаштування учня, роботодавцю необхідно витребувати від нього необхідну довідку, відправти його на медогляд , а також перерохподілити тривалість робочого часу, щоб за тиждень він не перевищував 12 годин.
У разі усунення недоліків роботодавець і учень заключають трудовий договір у письмовій формі (п.5 ст. 24 КЗПП)
4 ситуація
Прийняття на роботу осіб із випробувальним терміном НЕ допускається щодо осіб, які не досягли повноліття- ст.26 КЗПП.
Стосовно вимог працівника що студентка мала працювати надурочно і по вихідним- являється грубим порушенням. Оскільки для осіб її віку навіть 8ми годинний робочий день був великий, бо це становить 40 годин, замість допустимих 36 (п.1 ч.1 ст.51 КЗПП)
Роботодавець каже , що секретарша має їхати на навчання і це є однією з підстав звільнення. Хоча навпаки, для студентів надаються пільги та відпустки у зв'язку з навчанням (для студентів вечірньої/заочної форми- ст 215 КЗПП)
Вимога характеристики зі школи є також незаконною, оскільки іі пред'явлення прямо не передбачено в законодавстві.
Якщо уявити що секретарка була офіційно првцевлащтована , то для її звільнення необхідно не лише дотримання загальних вимог, а ще і згода на звільненя від районної/міської служби у справах дітей(ст 198 КЗПП)
Підстави для звільнення з ініціативи працівника встановлені в ст 40-41 КЗПП.
Відповідно до ч 1 ст 49 прим ,про наступне звільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці.
Тобто роботодавець мав завчасно повідомити про свої наміри і "звільнення з сьогоднішнього дня" не має жодних юридичних наслідків.
3 ситуація
Підлітки, а саме особи молодше 16 років можуть стати на облік лише у тому випадку, якщо їх було звільнено у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, зокрема припиненням або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності (штату) працівників.(ч.1 ст 43 ЗУ "Про зайнятість населення")
Із задачі випливає, що хлопця звільняли з інших підстав.
Щодо документів, які необхідні для взяття на облік, необхідно ще додати номер картки платника податків, саму заяву на взяття на облік і трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості)- відповідно до постанови КМУ " Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу" від 19.09.2018
А от медична довідка не вимагається(медогляд проводиться безпосередньо перед працевлаштуванням).
Статус безробітного надається особам, з першого дня реєстрації у територіальному органі у разі відсутності підходящої роботи, а не з завтрашнього, як вказано в задачі.
Якщо Тарасу буде запопонована підходяща роботу на яку він погодиться, йому взагалі не буде надано статусу безробітного.
У разі надання статусу безробітного, особаа має щонайменше раз на місяць відвідувати центр зайнятості .Якщо протягом 6 місяців з дня реєстрації безробітному не змогли знайти роботу за фахом, йому запропонують пройти перенавчання на іншу професію з урахуванням його здоров'я, здібностей і потреб ринку праці. Дворазова відмова від запропонованої роботи є підставою для зняття з реєстрації в центрі зайнятості та позбавлення статусу безробітного. Тобто чекати рік, з можливим продовженням цього терміну є безпідставним.
ответ: Євангеліє є основою етики християнина, оскільки містить навчання Ісуса Христа, яке визнається християнами як авторитетне виявлення Божої волі та принципів моралі і поведінки.
Обьяснение: Євангеліє, зокрема Новий Завіт, виступає важливим джерелом етики для християн. Основна причина полягає у тому, що Євангеліє містить в собі навчання Ісуса Христа, який вважається Сином Божим і втіленням Божої любові, мудрості та милосердя. Християни вважають, що через Ісуса Христа Бог розкриває свою волю та план для людства, а Євангеліє передає це божественне відкриття.
Основні принципи етики, які випливають з Євангелія, включають такі аспекти:
1. Любов до Бога і до ближнього: Ісус наголошував на важливості любові до Бога та до ближнього як головного заповіту.
2. Милосердя: Євангеліє закликає до співчуття, милосердя та готовності допомагати тим, хто потребує до .
3. Справедливість: Ісус наголошував на важливості справедливості та рівності перед Богом, а також на принципі обережного ставлення до бідних та вразливих.
4. Покора та покаяння: Євангеліє спонукає до покори перед Богом і готовності до покаяння за вчинені гріхи.
5. Прощення: Християнство наголошує на необхідності прояву прощення та милосердя до тих, хто зробив зло.
6. Інтегритет та моральність: Євангеліє закликає до чесності, правдивості та дотримання моральних принципів у всіх сферах життя.
7. Скромність та відмова від матеріального багатства: Ісус наголошував на значущості скромності, відмови від грошей та матеріального накопичення, спонукаючи приділяти більше уваги духовним цінностям та до і іншим.
8. Єдність та поміркованість: Євангеліє закликає до єднання, взаєморозуміння та уникнення конфліктів, а також до поміркованості в почуттях, мові та діях.
9. Довіра та віра: Євангеліє проповідує важливість довіри до Бога та віри в Його провидіння, що спонукає християн до покладання надії та віри в Божу волю.
Євангеліє слугує основою етики для християн, оскільки в ньому містяться вказівки, настанови та приклад Ісуса Христа.