65,66,67,68
Объяснение:
Стаття 65. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Стаття 66 КУ. Кожен зобов’язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.
Стаття 67 КУ. Кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом
Стаття 68 КУ. Кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідь:
В залежності від галузі права, до якої належить юридична відповідальність
Кримінальна відповідальність- настає за вчинення злочину, наприклад грабіж, розбій, убивство
Адміністративна відповідальність — настає за вчинення адміністративного проступку: порушення правил дорожнього руху (перейшов дорогу на червоне світло світлофору, перевищив швидкість), порушення правил торгівлі (продаж алкоголю особам віком до 21 року), порушення громадського порядку (перебування у громад-ському місці у нетверезому стані) .
Цивільна відповідальність — настає за порушення договірних зобов'язань. Тягне повне відшкодування завданої шкоди, як майнової, так і немайнової, а також сплату неустойки. Наприклад, випадково пошкодив чужу річ (порвав куртку, пошкодив чужий автомобіль, огорожу тощо – матеріальна відповідальність), або не виконав умови договору – наприклад, кредитного і невчасно повернув або зовсім не повернув кошти – прийдеться не лише гроші повернути, але й сплатити штраф, пеню, неустойку)
Дисциплінарна відповідальність — застосовується за порушення трудової, навчальної, службової, військової дисципліни. Основні заходи цього виду відповідальності — догана або звільнення. Приклад, систематичне запізнення на роботу, невиконання службових обовʼязків
Матеріальна відповідальність — настає за шкоду, заподіяну роботодавцю працівником. Наприклад, продавець не вслідкував за товаром і його хтось поцупив або товар зіпсовано чи знищено.
Фінансова відповідальність — платники податків притягуються до фінансової відповідальності за порушення податкового законодавства, що тягне застосування санкції у виді штрафу та/або пені. Підприємство мало оплатити державі податок, але не зробило цього .
Конституційна відповідальність — наприклад, імпічмент Президента, відставка Уряду.
Міжнародно-правова відповідальність — настає за невиконання рішень міжнародних судів і арбітражів; порушення державою договірних зобов'язань. Наприклад, порушення кордонів іншої держави (коли літак чи корабель випадково потрапляють на територію іншої держави), вчинення агресії, актів колоніалізму, геноциду однієї держави по відношенню до іншої держави.
Пояснення: