Відповідь:
1) громадянин у нетверезому стані з'явився на вулиці і зачіпав перехожих; (Стаття 178 КпАП. Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді. Санкція (тобто, покарання за недотримання цієї норми права) - "тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".)
2) при прокладенні труб на дачній ділянці було пошкоджено паркан сусідньої ділянки; (цивільне право)
3) лаборантка інституту постійно запізнювалася на роботу. Вона була попереджена адміністрацією інституту, але продовжувала запізнюватися; (трудове право)
4) продавець продав пляшку вина неповнолітньому; ( Стаття 156 КпАП Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння. Санкція - "тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян")
5) водій залишив машину на ділянці вулиці, незважаючи на заборонний знак. (Стаття 122 КпАП. Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху - Санкція - "тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян")
6). Майор міліції Сергієнко В.Т., керуючи автомобілем, що належав йому на правах приватної власності, порушив правила дорожнього руху - перевищив швидкість і створив аварійну ситуацію. (Стаття 122 КпАП. Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху. "Порушення, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року).
Пояснення:
Объяснение:
Обставини, які пом'якшують покарання за вчинення злочину:
з'явлення із зізнанням, щире каяття або активне сприяння розкриттю злочину
добровільне відшкодування завданого збитку або усунення заподіяної шкоди
надання медичної чи іншої до потерпілому безпосередньо після вчинення злочину
вчинення злочину неповнолітнім
вчинення злочину жінкою у стані вагітності
вчинення злочину внаслідок збігу тяжких особистих, сімейних чи інших обставин
вчинення злочину під впливом примусу, погрози або через матеріальну, службову чи іншу залежність
вчинення злочину під впливом сильного душевного хвилювання, яке було викликане неправомірними або аморальними діями з боку потерпілого
вчинення злочину з перевищенням меж крайньої необхідності
виконання спеціального завдання з попередження чи розкриттям злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації, поєднане із вчиненням злочину у випадках, передбачених Особливою частиною Кримінального кодексу.
Ті самі обставини, які передбачені пунктами 1, 2, 4, 5, 6, пом'якшують відповідальність і за вчинення адміністративного правопорушення. Крім цього, адміністративну відповідальність пом'якшує і факт вчинення злочину жінкою, яка має дитину віком до одного року.
Пример:
1.После окончания последнего урока Сергей и Саша пошли домой
2.Паша, который шел за одноклассником бабушке подняться, пропустил девочек-одноклассниц.
Нарушение-это неправомерное (противоправное) общественно-вредное виновное деяние (действие или бездействие) деликто лица, за совершение которого лицо может быть привлечено к юридической ответственности.
Пример:
1.Сергей поспешил к выходу из школы, расталкивая младших школьников.