Віктор петров у зв’язку із закінченням школи отримав у подарунок від бабусі магнітофон. через деякий час він спитав бабусю, чи не буде вона заперечувати проти того, що він обміняє магнітофон на відеокамеру, яка належить його знайомому несторову. бабуся не заперечувала і дала письмову згоду на здійснення правочину. обмін відбувся. батько віктора. дізнавшись про обмін, почав вимагати від несторова повернення магнітофона і взяти назад свою відеокамеру, оскільки він своєї згоди на обмін не давав. нестеров відповів відмовою, пояснивши, що наскільки йому відомо, магнітофон був подарований віктору бабусею, яка дала письмову згоду на здійснення правочину. при цих обставинах, як вважав несторов, неповнолітньому віктору не потрібна була згода батька на вчинення правочину. хто правий у даній суперечці? чи зміниться рішення, якщо мати віктора дасть згоду на обмін за проханням бабусі?
Конституционное правоГражданское правоАдминистративное правоУголовное правоГражданское процессуальное правоУголовно-процессуальное право (в изъятие из классической концепции Й. фон Бюлова о процессуальном праве как отрасли, регулирующей отношений с участием суда, в уголовно-процессуальном праве содержатся нормы о досудебном уголовном преследовании)Трудовое правоЗемельное правоПредпринимательское право (в советский период данная отрасль именовалось Хозяйственное право)Семейное правоТаможенное правоФинансовое правоМуниципальное правоНалоговое правоУголовно-исполнительное правоАрбитражное процессуальное право
Международное право можно рассматривать как качественно инуюправовую систему, отличную по сравнению с внутригосударственным правом. В нём также выделяются отрасли, в то время как само его считать отраслью права неверно.