М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
pervushina245
pervushina245
06.12.2021 15:51 •  Право

Порівняйте авторитарний режим та тоталітарний режим

👇
Ответ:
2006anna1
2006anna1
06.12.2021

авторитари́зм (лат. autoritas — повна влада) — режим правління, за якого всю чи більшу частину влади зосереджено в руках однієї особи чи групи осіб. роль представницьких органів влади зведено нанівець або занижено. характерною рисою є зведення нанівець місцевого самоврядування, застосування репресій і терору. крайня форма авторитаризму — тоталітаризм.

авторитаризм, як форма політичної влади часто поєднується з автократією (форма ставлення до влади) і диктатурою (форма здійснення влади), хоча це не обов’язково. наприклад, будь-яка революція, в тому числі демократична, буде проявом авторитаризму (оскільки революція відбувається тоді, коли наявна правова система не може впоратися з поточною ситуацією, а іншої правової системи поки не існує; революція повністю ламає наявну правову систему і, перебуваючи, таким чином, у правовому вакуумі, авторитарно оголошує себе носієм влади).

види авторитаризму

1. воєнно-бюрократичний режим — диктатура військових та бюрократичних еліт при обмеженому залученні громадських інтелектуалів-професіоналів до формування політичних пріоритетів.

2. корпоративний авторитаризм — режим, який визначає співробітництво значних економічних конгломератів як противага заідеологізованості та однопартійності в політичній системі (режим франко в іспанії, салазара в португалії).

3. дототалітарний авторитаризм — перехідний режим від демократії до тоталітаризму, за якого соціальна група, що представляє тоталітарну утопію ще не визначилась, не утвердила владу, але поступово обмежує діяльність груп інтересів громадянського суспільства та церкви.

4. постколоніальний авторитаризм — мобілізаційний режим, властивий колишнім колоніям на їхньому шляху до незалежності, намагання демократизувати суспільство ється обмеженням політичного плюралізму в умовах нестабільного економічного розвитку.

5. етнічна або расистська квазідемократія — повна мобілізація влади етнічною або національною меншістю з обмеженням громадянських прав представників інших національностей (південно-африканська республіка).

6. традиційні режими — закриті, з монолітною структурою політичної еліти, режими спадково-родового та династичного правління (сучасні абсолютні монархії - саудівська аравія, оман, бахрейн, катар. дуалістичні — марокко, кувейт).

7. султаністський режим — крайня форма патримуніального родового, спадкового правління при відсутності опозиції, політичного плюралізму та пасивності участі населення в політиці. сильна тенденція до династичності влади, відсутня раціональна ідеологія, підданство султану підкріплюється ірраціональними факторами, маніпуляція символами, залякування населення і насильство.

8. егалітарно-авторитарний режим — сучасний комунізм в світі (в'єтнам, китайська народна республіка, куба, венесуела), закритий режим з монолітною структурою та руйнуванням приватної власності.

9. авторитарно-інегалітарний — режим з диференційованою структурою еліти, яка вступає в контакт з економічно привілейованими групами приватних інтересів, але через закритість режиму населення залишається бідним і безправним.

10. змагальні олігархії — режим із пасивною соціальною базою, але відкритістю до участі в політиці різних представників великого капіталу. політика будується на конкуренції економічних еліт.

типологія

одна з найвдаліших типологій авторитарних режимів належить німецькому політологу дірку берг-шлоссеру. він виділяв такі різновиди авторитаризму:

традиційні абсолютистські монархії (приклади: ефіопська імперія до 1974 р., непал до 2007 р., марокко, саудівська аравія та інші).

традиційні авторитарні режими олігархічного типу. характерні для країн латинської америки (приклади: гватемала, куба до 1959 р. нікарагуа до 1979 р. та інші).

гегемонистський авторитаризм нової олігархії (приклади: камерун, туніс, філіппіни при ф. маркосі в 1972-1985

країни «соціалістичної орієнтації» з усіма особливостями сприйняття соціалізму, його типів, егалітаристських традицій власної культури і так далі (приклади: росія, алжир, білорусь, бірма, гвінея, мозамбік, венесуела, танзанія та інші).

військові режими (приклади: режим г. а. насера в єгипті, х. перона в аргентині, авторитарні режими в іраку, перу та інші).

також слід виділити як різновид авторитаризму теократичні режими, коли політична влада сконцентрована в руках духовних осіб.

основна відмінність авторитаризму від тоталітаризму в тому, що авторитарна влада ґрунтується на особистості лідера, його здатності утримати владу і залучати прихильників. у той час як в тоталітарних державах лідера висуває вже керівна еліта (наприклад, керівна партія чи церква), і система влади зав'язана на чільної ролі цієї еліти та її ідеології. авторитарний режим часто закінчується зі смертю харизматичного лідера, не залишивши настільки ж сильного наступника. тоталітарний режим більш стійкий і руйнується тільки в разі занепаду всієї системи та її ідеології.

4,5(63 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Pr0100Chell
Pr0100Chell
06.12.2021

ответ

1. Затвердити:

зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм згідно з додатками 1 і 2;

зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, згідно з додатками 3 і 4;

Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, що додається.

(абзац четвертий пункту 1 у редакції постанови

Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 р. N 745)

2. Запровадити із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру:

з 1 січня 2016 р. оформлення і видачу паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм та паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, зразки бланків яких затверджено цією постановою, громадянам України, яким паспорт громадянина України оформляється вперше, з урахуванням вимог пункту 2 Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 р. N 2503-XII;

з 1 листопада 2016 р. оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм, зразок бланка якого затверджено цією постановою, громадянам України відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого цією постановою.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з постановою

Кабінету Міністрів України від 23.12.2015 р. N 1132,

у редакції постанови Кабінету

Міністрів України від 26.10.2016 р. N 745)

3. Установити, що:

абзац другий пункту 3 виключено

(згідно з постановою Кабінету

Міністрів України від 21.03.2018 р. N 199)

прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, зразок бланка якого затверджено цією постановою, з 1 листопада 2016 р. припиняється;

паспорт громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, оформлений та виданий на підставі документів, поданих до 1 листопада 2016 р., є чинним протягом строку, на який його було видано.

(пункт 3 у редакції постанов Кабінету

Міністрів України від 23.12.2015 р. N 1132,

від 26.10.2016 р. N 745)

Вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснюються відповідно до Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України, затвердженого цією постановою.

(пункт 3 доповнено абзацом  згідно з постановою

Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 р. N 795)

Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року.

Объяснение:

4,6(98 оценок)
Ответ:
Brot2007
Brot2007
06.12.2021

Можуть просто до неї застосувати усне попередження, в даному випадку, якщо протиправна дія яку вона вчинала стала першою, і вона покаялась, і відшкодувала збитки, які нею завданні. В інакшому випадку, Громадянинка Р, може бути підлягати кримінальній відповідальності за крадіжку.

Дрібна крадіжка тягне за собою штраф від 17 до 510 грн або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк від п'яти до десяти діб.

Але також, в даному випадку якщо справа дійте до суду, буде врахований той факт, що жінка виховує малолітнього сина, то перший раз все таки, вона обійдеться усним попередженням.

Объяснение:

4,8(45 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Право
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ