Что такое благородство? Как оно связано с отсутствием насилия над живыми существами? Верно ли мы понимаем значение таких слов, как великодушие, душевная щедрость, бескорыстие? Бесконечные вопросы, на которые рано или поздно каждому из нас приходится искать и находить ответы...
Не оставили они равнодушным и... (ФИО автора текста), который поднимает в тексте проблему благородного поведения (благородства).
Комментируя эту проблему, писатель рассказывает о... (имя героя текста), который (рассказ о поступке героя текста, в котором проявляется его благородное поведение). Читая эти строки, я понимаю, почему ... (имя героя текста) автор считает великодушным и порядочным человеком.
А еще (ФИО автора текста) обращает наше внимание на то, как ... (второе доказательство из текста, второй пример благородного поведения). Мне кажется, что именно такие поступки людей говорят об их благородстве.
Рассказывая о ... (имена благородных героев текста), автор приходит к выводу, что такие отзывчивые, порядочные, благородные люди достойны только уважения и восхищения.
Я полностью согласна с мнением писателя и тоже считаю, что честность, бескорыстие, высокие моральные качества, среди которых не последнее место занимает благородство, ценились во все времена.
Чтобы убедиться в этом, обращусь к русской классике. Не могу не вспомнить повесть В.Астафьева "Пастух и пастушка". Лейтенант Борис Костяев, главный герой этого произведения, проявляет чудеса благородства и милосердия даже по отношению к поверженным врагам пленных немцев от самосуда своих бойцов. Это ли не пример великодушия и доброты?
Завершая свое сочинение, хочу сказать, что прочитанный текст ... (ФИО автора текста) заставил меня о многом задуматься и правильно расставить приоритеты в жизни.
Объяснение:
У повісті “Фах” Доглядачі Джорджа в інституті були соціологами, психологами, істориками — теж людьми здатними до оригінального мислення, але вони врешті отримали Освіту за до стрічок, оскільки не виявили такого бунтарського бажання отримати освіту самотужки і винаходити щось нове
Джерело: https://dovidka.biz.ua/fah-ayzek-azimov-perekaz/в описує суспільство на Землі у 66 столітті, де всі діти отримують знання через нейрокомп’ютерний інтерфейс. Також Земля є постачальником спеціалістів для Зовнішніх світів.Освіта, яку отримують підлітки, вибирається в результаті аналізу їх мозку і її неможливо змінити. Звичайне навчання вже давно не застосовується, оскільки воно довготривале і не могло гарантовано забезпечити потребу у спеціалістах для багаточисельних колонізованих планет. Для підлітка після отримання Освіти, залишитись на Землі вважається професійним провалом.
Джордж Плейтен мріяв стати програмістом, оскільки попит на них у високорозвинутих колоніях зробив цю професію престижною. Після Дня Читання він читав набагато краще за інших дітей і, щоб збільшити свої шанси на визначення придатності його мозку до цієї професії, потайки читав книги про комп’ютери. Отримання знань традиційним шляхом вважалося недоцільним заняттям, оскільки могло не співпасти з професією, до якої найкраще пристосований мозок. На День Освіти йому несподівано повідомили про неможливість його мозку отримати будь-яку Освіту. Його помістили у спеціальний заклад, де він проводить час у роздумах і за читанням книг. Через рік Джордж вирішує втекти, щоб звести рахунки із лікарем, що повідомив йому про його непридатність до професій. Заодно він відвідує Олімпіаду у Сан-Франциско, де бере участь у змаганнях його однокласник Тревіліян, що отримав Освіту «з кольорових металів». Тревіліян показує поганий результат, оскільки, як він повідомляє Джорджу, у його стрічці не було даних про спектрограф Бімена, а тільки про попередню модель. Тому Тревіліян приймає невигідну пропозицію, щоб не залишитись на Землі. Розсерджено він запитує Джорджа, яку той отримав Освіту і між ними спалахує бійка. Від полісмена Джорджа рятує незнайомий професор Ладислас Інженеску. На прохання Джорджа він влаштовує йому зустріч із високопосадовцем Новії — найпрестижнішої колонії. Новіанин скаржиться на вузьку спеціалізацію та високу вартість спеціалістів з Землі, але відмовляється від пропозиції Джорджа організувати навчальний процес на Новії, оскільки в колоніях немає ресурсів, які потрібно було б багато років витрачати та ще й без гарантії результату. Розчарований Джордж повертається до свого закладу і дізнається його справжню назву — Інститут вищої освіти. Тут збирають людей, які мають бажання та настирливість розвивати науку. Джордж був під наглядом інституту ще зі свого Дня Читання. Його втеча не була зупинена, оскільки була визнана корисною для усвідомлення ним необхідності справжнього навчання. Наприклад, під час втечі Джордж зрозумів, що Бімен, людина яка створила нову модель спектрографа, та й люди, що створили всі існуючі стрічки, не отримували власну освіту зі стрічок. Це все були люди здатні мислити оригінально.
Доглядачі Джорджа в інституті були соціологами, психологами, істориками — теж людьми здатними до оригінального мислення, але вони врешті отримали Освіту за до стрічок, оскільки не виявили такого бунтарського бажання отримати освіту самотужки і винаходити щось нове