М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

53 ) викривальний пафос в пісні г.сковороди "всякому місту"​

👇
Ответ:
123arrem
123arrem
18.05.2020

ответ:

викривальний пафос пісні г. сковороди

"всякому місту — звичай і права"

творчість видатного українського мислителя-гуманіста, письменника, просвітителя г. сковороди є яскравою сторінкою у житті нашого народу. у його творах відобразилися світогляд, спосіб мислення, жива душа українців. сковорода цікавий не лише як філософ, але як педагог, практик, теоретик, просто людина. так, у вірші "всякому місту — звичай і права" письменник виступає проти соціальної несправедливості, існуючої бюрократичної системи, що принижує людську гідність:

панські петро для чинів тре кутки,

федір-купець обдурити прудкий,

той зводить дім свій на людський манір,

інший гендлює, візьми перевір!

поезія відбиває історію тогочасного суспільства. образом петра автор розкриває психологію новонародженого лакузи, який морально вироджується. він, замість того, щоб боротися за волю, свідомо спрямовує свою діяльність "для чинів".

саме кріпосницький устрій зруйнував усталену мораль. на той час певна категорія людей плазувала та обтирала кутки панські, щоб мати "тепле місце".

це створило психологію селянина: виробило такі негативні риси характеру, як прислужництво, холуйство, безпринципність, самозбереження ціною життя інших.

твір є гострою сатирою на верхівку суспільства того часу: купців, чиновників, поміщиків, які задовольняли свої примхи:

той безперервно стягає поля,

сей іноземних заводить телят.

ті на ловецтво готують собак.

объяснение:

как я вижу не 50

4,7(29 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
myisipov1erg
myisipov1erg
18.05.2020
Книга здавна цінувалася суспільством. Вона несла в собі потрібну інформацію, а деякі книги є безцінними, так як зберігають унікальну інформацію. До книги ставилися з особливою повагою, купити її було не так легко. Купувати книги і вчитися, могли тільки заможні люди. Однак час змінюється, і зараз книга не користується такою повагою, як раніше. Зараз є дуже багато інших джерел, з яких можна дізнатися всю необхідну інформацію: інтернет, радіо, телебачення, газети, журнали. Ставлення до книг у сучасних людей зовсім інше, ніж десятки років тому. Мало хто тепер ходить в бібліотеки, щоб написати реферат. Досить злазити в інтернет і завантажити потрібну тему, і все - не потрібно довго мучитися. Мало хто сьогодні захоплюється фантастичними романами, оповіданнями. Відеодиски, кінотеатри, супутникове телебачення, стільки фільмів цікавих можна подивитися, навіщо тоді читати книги? Книга в першу чергу виховує людину, вона відкриває перед ним новий цікавий світ, формує у нього життєві погляди і переконання, вона розвиває, вчить мислити, фантазувати, мріяти. Це основні її функції, і за це книгу потрібно поважати. Можливо, з часом книга знову знайде свою колишню популярність, і читати її буде в першу чергу модно. Моя улюблена книга вот чем мог
4,5(23 оценок)
Ответ:
lilyamkrtchyan1
lilyamkrtchyan1
18.05.2020

Середньовіччя — період в історії Європи від падіння Римської імперії (5 століття) до епохи Відродження (початок 16 століття). Культура середніх віків характеризується такими основними рисами:

- панівна роль релігії та церкви в суспільстві. Людина розглядається як гріховна істота, яка потребує, насамперед, порятунку душі, очищення перед Богом. Роль мистецтва часто розглядається тільки як б прославити Бога. Церкви ж приписується роль єдиного посередника між людьми та Богом.

- духовне, божественне протиставляється тілесному, «низькому», тлінному. Антична культура не знала цього розколу. Середньовічна ж культура обирає духовне.

- втрачено багато досягнень античності. Проте зародилися та розвинулися національні культури народів Європи, що базувалися на фольклорі.

Объяснение:

4,8(11 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ