М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

"? *
нічну гроза
ранковий дощ
полудневу зливу
чиїсь голоси
2. Прадавнім родовим прізвищем маминих предків Софійки було *
Сочовиця
Вишня
Груша
Квітка
3. До загадкової квартири поверхом нижче Софійка потрапила разом з *
Вадимом
бабою Валею
своїм котом
Сашком
тіткою Сніжаною
4. Жалів харчів для сім’ї, а сам вечеряв у знайомих, щоб так зекономити, *
Гордій Кулаківський
Яків Кулаківський
Васюня Кулаківський
Толік Кулаківський
5. На одній з картин Пустельника зображено: "…Звaленa у воду стaрa вербa, густий, нaче мохом порослий, очерет, дрімливе лaтaття… І серед усього цього - немов свічкa, тоненькa дівочa постaть". Це була постать
Софійчиної мами
Софійки
тітоньки Сніжани
6. У реченні "Бруківки позолотило опaле листя" використано *
метафору
антитезу
гіперболу
рефрен
7. Щоб врятувати Катерину та її рідню, Софійка взяла з собою в минуле *
тітоньку Сніжану
Вадима
Валентина
Сашка
8. Кого з роду Кулаківських ла Софійка і вирішила врятувати? *
Франю
Олену
Катерину
9. Щоб вряувати Катерину та її рідню, вони *
обладнали над її будинком громовідвід
відвели грозу
зрізали старе дерево
вивели з будинку родину в безпечне місце
10. Діти зрізали дерево *
шовковицю
сливу
клена
яблуню
11. Біля рогу стояв худенький хлопчик із прив'ялим букетиком польових квітів. Знудьговaно колупaв носком святкового босоніжкa пилюку й рaз по рaз діловито поглядaв то нa руку, де в людей бувaє годинник і де в нього нічого не було, то нa Софійчин бaлкон". Це *
Вадим
Ростик
Валентин
Сашко
12. Кому сказав старець: “Те, що належить, ви зробили. Тепер життя поверне інакше...”: *
Сніжані та Пустельнику
Катерині та Семену
Софійці та Сашку
Софійці та Сніжані ​

👇
Ответ:
zaebalovsenasvete
zaebalovsenasvete
21.01.2023

1.Нічна гроза 2.Вишня 3.Сашком 4.Яків Кулаківський 5.Тітонька Сніжана 6.Метафора 7.Сашка 8.Катерину 9.Зрізали старе дерево 10.Шовковиця 11.Сашко 12.Софійці та Сніжані

Объяснение:

4,6(35 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
TESSORO
TESSORO
21.01.2023

Відповідь:

Залежить від того, фільм з якого року брати для порівняння.

Для "чистоти експерименту" переглянула фільм "Захар Беркут" 1972 року і "Захар Беркут" 2019 року. Добре, що хоч там написали, що це не екранізіція, а фільм за мотивами твору.

На мій погляд, більше є спільного з повістю у фільму 1972 року. Хоча є і відмінності.

1. Чомусь події полювання зображено у фільмі взимку, хоча цитата з книги: "Весна стояла в тухольських горах".

2. У фільмі Максим вперше бачить Мирославу в дворі у батька, хоча в книзі він вперше її побачив серед гостей боярина на полюванні.

3. У фільмі на громадську раду кличуть Тугара закличники, прийшовши до нього у двір, а в книзі  закличники зустріли Тугара на вулиці.

4. У фільмі Тугар Вовк пропонує Максимові бути провідником у лісі, а у книзі - громада виділила кілька провідників боярину, в тому числі одного з найкращих - Максима - сина старійшини.  

5. У фідльмі епізод з ведмедицею увібрав в себе дві події з книги: під час першої - загинув один з гостей Тугара від пазурів розлюченого ведмедя, а інший - ведмедиця нападала на Мирославу  і Максим  рятує дівчину. У фільмі спершу на до ведмедиці прибіг гістьТугара, якого ведмедиця вбила, а потім нагодився Максим і  поборов звіра.Хоча в дійсності (за книгою) поранену Максимом ведмедицю зарубала Мирослава.

6. Слова, що все у вас святе, у фільмі каже Максиму Мирослава, хоча в книзі  це роздратовано викрикує Тугар Вовк.

7. У фільмі нічого немає про те, як Максим знайомить Тугара Вовка  і Мирославу з Тухольщиною.

8. У книжці Максим просить руки Мирослави фактично у перший же день знайомства під час того, як проводжаєТугара і Мирославу  до їхнього дому, а у фільмі його як злодія впіймали у дворі в боярина і він осоромлений і зв"язаний просить руки Мирослави.

9. У книзі, мені здається, що Максим вперше переступив поріг будинку Тугара, коли приходить з іншими хлопцями виганяти боярина з громадських земель, а у фільмі  він провів з Мирославою в її будинку ніч, а вранці прокинувся від криків боярина, який повертався з полювання, і дременув. Ця поведінка абсолютно не властива "книжному" Максиму.

10. У фільмі чомусь досить часто тухольців зображують як язичників, хоча при цьому чути церковний дзвін. У книзі  цитата: "...християнські монахи давненько вже охрестили тухольський нарід". Хоча в тухольцях ще жила пам"ять язичників, але лише старші люди цю пам"ять берегли і "не сміли навчати її молоде покоління, але жили собі самітно, ховаючи свою віру в серці.

9.  У фільмі Митько Вояка добирається до Тухлі, закутий в колодки, щоб розказати тухольцям правду про їх нового боярина, у книзі Митько давно вже жив у цьому селі і те, що він тут зустрів Тугара - випадковість.

10. У фільмі громадський суд і Захар Беркут вирішують не просто прогнати боярина, а стратити його за смерть Митька, у книзі  суд вирішив лише прогнати боярина.

11. У фільмі один із синів Захара - Любомир, змушує Тугара зняти шолом, коли він приходить на громадську раду, а потім, коли він приходить на переговори - в творі такого немає.

12.  У фільмі  показано, як Тугар домовляється про те, що без битви монголам здали велику кам"яну крепость. Це взагалі без коментартів, тому що звідки глибоко у горах взявся такий великий, добре укріплений кам"яний замок і що це за замок - не зрозуміло. У книзі такого не було і близько.

13. У фільмі Тухлю підпалив сам Захар Беркут перед тим, як тухольці покинули село. У книзі наказ спалити село віддав Бурунда, після того як тухольці покинули домівки. Монголи радо виконали наказ свого командира про що потім .

14. У фільмі й згадки немає про те, як Мирослава навчила робити метавки, як монголи з до драбин пробували штурмувати стрімкі  скелі.

15. У фільмі показано, що коли  вода почала заливати  долину, Тугар Вовк пішов на переговори до Захара, а Максим, закутий в колодки, був у полоні. Син Захара -Любомир - спускається до Максима і монголів, розуміючи, що батько не погодиться обміняти життя Максима на волю монголів, і щоб підтримати брата в його смертну годину. Монголи обох синів Захара топлять і самі  гинуть.

16. У фільмі нічого не сказано про долю Тугара, Захара, Мирослави.

щодо фільму "Захар Беркут" 2019 року, то тут легше описати спільне, ніж відмінності. (далі в коментарях)

Пояснення:

4,5(41 оценок)
Ответ:
Typre35
Typre35
21.01.2023

Пісня має широку гамму почуттів – ліричні, жартівливі, призовні, ностальгічні, патріотичні та святкові. Балади більш лаконічні. Вони мають тільки романтичні та сентиментальні мотиви

Балада може бути не музичним твором, а тільки літературним. Без музичного супроводу. А для пісні мелодія являється невід’ємним компонентом

Пісня не повинна мати обов’язково логічну розповідь. Це просто послання до конкретного персонажу у супроводі слів та мелодії.  У баладі зачасту описується певний сюжет або діалог

Объяснение:

как-то так..если такой ответ подойдёт

4,7(50 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ