М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Встановіть відповідність між художніми засобами та прикладами:

1 порівняння
2 інверсія
3 неологізм
4 метафора

А У завивалі крійнотканому дрімала синя далечінь.

Б Ви йшли, як сон, як міф укоханий.

В А наді мною Революці в червоній заграві пливла.

Г Коли величною інфантою Ви поуз мене перейшли.

Д І от на обрії туманному замиготіла ваша тінь.

👇
Ответ:
DashaPOPOVA000000
DashaPOPOVA000000
18.12.2022

Відповідь:

Пояснення:

4,4(33 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
filbert04
filbert04
18.12.2022

ліро-епічні твори з яскравим сюжетом, що мають трагічну або фантастичну розв'язку. Вони були джерелом художньої літератури, із якого черпали мотиви і настрої Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка. Мотиви балад були різні: туга за нареченою, вбитий на війні козак, почуття дівчини, з яких насміялися, зле чарівництво та прокльони свекрухи на адресу молодої невістки, зрада і помста. Українські балади-пісні відображають світобачення і уявлення різних поколінь, їх зв'язок з природою: Персонажі балад представлені символами. Син, якого прокляла матір, стає явором, невістка, яку зненавиділа свекруха, — тополею. Дівчина може перетворитися на пташку, а козацька смерть представляється в інших образах: "в головах ворон кряче, а в ніженьках коник плаче", є образи ясного сокола, сизого голуба, сивої зозулі.

Трапляються у баладах казкові мотиви, дуже поширена гіпербола, що стосується фізичної сили героїв.

Однією рукою та тисячу татар поклав, А другою — ще три тисячі.

Дуже популярною баладою серед українців є балада "Ой не ходи, Грицю", її сюжет обігрувався різними поетами, серед яких була Ліна Костенко, Михайло Старицький.

Скільки б не минуло століть, балади і думи не перестануть цікавити нас. Кожен зможе знайти в них щось цікаве. Збирачі фольклору й досі мандрують містами й селами, записують цікаві тексти дум, пісень, балад, прислів'їв і приказок. Дуже радує й те, що в наш час українська сцена, театр, молоді виконавці звертаються до народного епосу, знаходять у ньому щось своє.

4,7(47 оценок)
Ответ:
Bigdaddypro100
Bigdaddypro100
18.12.2022

Мойсея

Зміст легенди зосереджений навколо Мойсея, який став поводирем ізраїльського народу. Йому пощастило вижити серед масових вбивств єврейських дітей та потрапити у двір фараона. Там він ігав за приниженнями своїх земляків, накопичуючи гнів всередині.

Одного разу він не витримав і вчинив фізичну розправу з єгиптянином, який знущався над бідним євреєм.

Змушений поневірятися в пустелі, Мойсей натрапляє на

терновий кущ, який палає і не гасне. Звідти промовляє голос Господа, що наказав привести ізраїльський народ до Синайської

пустелі. Також Бог повідав Мойсею десять заповідей, які наразі становлять нерушимі правила життя.

Як виявилося, люди звикли до своїх рабських умов існування. Мойсею довелося скористатися своєю мудрістю та мистецтвом переконання, щоб пробуркати сонну свідомість євреїв та спонукати їх до дії. Він зумів розбудити в поневоленому натовпі відчуття єдності та національного самовизначення.

Євреї не лише усвідомили своє безвихідне становище в єгипетському полоні, а й змогли перебороти свої сумніви та довіритися Мойсею.

Провідна ідея твору проголошує складний шлях до волі та щастя, який полягає у постійній

боротьбі зі своїм страхом та політикою поневолювачів. Яскраво висвітлюються проблеми відносин між різними соціальними класами, наприклад, царями та його підданими. Також звертається увага на неймовірну силу внутрішньої віри.

Важко повірити у щось далеке і примарне, до якого треба шукати плутані шляхи з суцільними перешкодами. Адже простіше змиритися з долею та підставити свою шию під ярмо. Той, хто зможе всім серцем повірити у краще майбутнє та непохитно до нього просуватиметься, знайде цілющий оазис серед пустелі життя.

Мойсей виступає уособленням незламної віри та духовної сили, які до йому виконати Божий наказ та навернути на вірний шлях цілий народ. Хоча часто стежки заводили його на бездоріжжя, Мойсей знову і знову збирався з думками і продовжував пошуки святої землі далі.

Саме так потрібно рухатися до щастя, смислу життя, не дозволяючи стороннім особам керувати своїми думками.

https://ukrtvory.ru/biblijna-legenda-pro-mojseya.html

4,5(58 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ