М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

О. Теліга"Cучасникам"
До кого звернений вірш?
До чого закликає? Чому в першій строфі дієслова написані в наказовому Які слова передають основну думку вірша?
Які поняття й риси у вірші протиставляються? Чому?
Охарактеризуйте ліричну героїню вірша. Які і життєві цінності?
Визначте тему та ідею поезії.​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Katruna24
Katruna24
17.05.2023
Моя родина віддає дань традиції,і святкуе Старий Новий рік так,як його святкували наші бабусі і дідусів.Вечір з 13 на 14 січня називають Щедрим, тому ми до нього готуємо щедрий святковий новорічний стіл: вдруге протягом зимових свят варимо кутю, але вже скоромну, а на столі переважають м'ясні страви (ковбаси, смажене м'ясо, печеня тощо). До багатого столу готуємо також млинці, пироги з сиром, м'ясом, вареники зі сметаною.

Головне святочне дійство Щедрого вечора це - щедрування. Як тільки починає смеркати, молодь з нашої сім'ї вирушає щедрувати.Здійснюють величальні новорічні обходи і привітання, під час яких піснями славлять господарів, бажають їм здоров'я й достатку на весь рік, за що й отримують щедру нагороду.А на світанку 14- го січня,на свято Василя Великого,чоловіки ходять посівати.Переважно до родичів та знайомих.
4,7(88 оценок)
Ответ:
mmsh19
mmsh19
17.05.2023

Епітети: стан високий; лист широкий; море широке; марне зеленіє; викохав тонку, гнучку; тихо усміхнулась, по синьому морю, серце-тополенько, щиру правду.

Постійні епітети: чорнобрива дівчина, біле личко, карі оченята, милий чорнобривий.

Персоніфікація: «вітер виє, гуляє, … гне», «серце ниє», «само серце знає», «серденько знає,… мліло,… б'ється», «чуло серце недоленьку, сказати не вміло, не сказало…», «стане місяць серед неба».

Метафора: «личко червоніє», «до полудня, та й зав'яне, брови полиняють», «сиротою білим світом нудить», «сохне вона», «чорнобрива сохла», «без милого скрізь могила», «душу згубити», «дівувала», «зілля лихо загоїть», «лихо знаю», «все піде в воду», «рости … до самої хмари», «літа трачу», «хоче мене мати в землю заховати», «торішню вроду», «зілля все лихо загоїть».

Порівняння: «поле, як те море», «одна, як сирота», «воркує, як голубка без голуба», «батько, мати як чужії люди», «сонце світить — як ворог сміється», «Сохне вона, як квіточка», «Легше… в труні лежать, ніж його побачить», «Пішла стара, мов каламар», «За перший раз, як за той рік», «Полетіла, мов на крилах».

Повтори (тавтологія): «одна, одна», «любилася, кохалася», «Минув і рік, минув другий», «Позаторік знала, позаторік і зіллячка», «Серед степу пала, Пала …», «Плавай, плавай …», «Рости, рости…», «Все вгору та вгору», «До схід сонця, ранісінько»

4,5(10 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ