М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Паспорт твору Глазового 'еволюція'

👇
Ответ:
zhenyazhitenko
zhenyazhitenko
09.10.2022

Назва твору: Еволюція. Автор: П. Глазовський. Головні герої: син та батько. Тема: зображення допитливого хлопчика, якого цікавить питання, чому мавпи досі не стали справжніми людьми. Ідея: засудження тих, хто ганьбить ім’я людини. Основна думка: людина повинна завжди бути справжньою людиною, де б і в якій ситуації вона не опинилася.

4,5(16 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
mlkalxa78
mlkalxa78
09.10.2022

Відповідь:

1. До пісень літнього циклу належать русальні та купальські. - вірю (русальні пісні співали на початку літа, купальські - на Свято Купала (7 липня)

2. Однаковий початок рядка називається рефреном. - не вірю (однаковий початок рядка називається анафора, а рефрен - це однаковий кінець рядка )

3. Зміст мотивів купальських пісень — це задобрення русалок. не вірю (зміст мотивів купальських пісень - мрії дівчат про заміжжя, ворожіння)

4. Купальські пісні належать до пісень зимового циклу. - не вірю (купальські пісні співали на Івана Купала - 7 липня, тобто влітку)

5. Купальські пісні співали на Зелені свята. - не вірю ( як кажуть - дивись вище)))

6. Купальські пісні співали в ніч із 6 на 7 липня. - вірю (знову пояснення  дивись вище)

7. Купало — це міфічний персонаж, бог могутності природи, врожаю, злагоди й шлюбу. вірю ( Купало - це дійсно міфологічний персонаж, бог літнього сонця, покровитель шлюбу та кохання)  

8. Русалки були добрими істотами, тому про них складали пісні. не вірю (на мій погляд, пісні складали не тому, що русалки добрі, а щоб задобрити злих русалок)

9. Обрядова поезія виникла після прийняття християнства. не вірю (після прийняття християнства у  період супротиву людей новій вірі, як  вихід з ситуації запропонували деякі язичницькі обряди зберегти)

10. Купальські пісні співали під час купання в річці чи озері. не вірю (для купальських пісень виділити окреме свято - Івана Купала, а не кожен день, коли хтось вирішив скупатися у озері чи річці)  

11. Наші предки вважали, що обрядові пісні мають магічну силу. вірю (саме ця віра і дозволила цим пісням дожити до наших днів)

12. У русальних піснях ніколи не буває загадок. вірю (у русальних піснях є згадка про те, що самі русалки можуть загадувати загадки. але в піснях загадок не було)

Пояснення:

4,6(76 оценок)
Ответ:
IronGold
IronGold
09.10.2022

Людям постійно необхідно нагадувати про те, наскільки важлива для кожного з нас природа і все навколишнє середовище. Щоб зрозуміти це, потрібно просто озирнутися навколо й усвідомити, що людство вже завдало величезної шкоди екології. Велика кількість тварин, рослин, інших видів живих істот назавжди зникла з лиця землі, і виною тому людина. Здається, представники багатьох країн вже стрепенулися і почали запроваджувати закони по захисту навколишнього середовища, але в той же час прогрес диктує нам необхідність вирубувати ліси, осушувати водойми тощо. На щастя, нагадування про важливість природи назавжди зберігається для нас в літературі, в тому числі й українській. Зокрема, нагадування це міститься і в прочитаних мною творах Бориса Харчука і Євгена Гуцала.

Найбільше з усіх прочитаних мною творів двох цих автором мене вразив твір «Планетник» від Бориса Харчука. У ньому розповідається дивовижна історія того, як природа-мати нагородила хлопчика надприродними здібностями, завдяки яким він зміг налагодити власне спілкування з природою, навчитися отримувати з неї користь. Але, на превеликий жаль, використовувати свій природний дар на благо людей Планетник так і не зміг. Злі і дурні люди розцінили його здатність змінювати погоду, спілкуватися з тваринами тощо як співпраця з силами зла, з самим дияволом. Через це Планетник був змушений зникнути, він так і не зміг навчитися приносити користь людям. Борис Харчук зміг показати всім своїм читачам, яким чином природа може обдарувати людину, дати їй все, щоб він був успішним у своїй взаємодії з навколишнім середовищем і міг витягати з неї користь, не завдаючи при цьому їй шкоди. На жаль, сучасні люди поки що не слухалися завітів українського письменника і шкодять природі-матері.

Досить трепетно ​​ставився до природи й Євген Гуцало. Це відомо мені як по його біографії, так і за переліком його творів. Одним з прочитаних мною творів став «Олень Август». Так, в ньому не міститься велика кількість описів природи, але є певний натяк на те, що мати-природа людині приносить велику користь. В уяві маленького хлопчика, який мріяв зняти свій власний фільм, велику роль грали описи природи – рослин, тварин. Без них головний напевно не зміг би уявити все настільки барвисто, якби не був натхненний на це природою.

Завдяки українським письменникам ми можемо постійно переконуватися в тому, що мати-природа в усі часи відігравала важливу роль в житті людини. Звичайно, з цієї причини її потрібно берегти. Людина – невід’ємна частина природи. Втративши її, вона втратить себе і своє життя.

4,5(15 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ