М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

«Так росла Докія: без милування, без жалування, без ляльок, без дитячих іграшок, без калини,— тільки співала іноді тихо, як знала, що її ніхто не чує, тихо та жалібно. Де вона тих пісень училася — бог її святий знає, а вміла багато — і все жалібні…

А як оце побачить кого, зараз і змовкне, і знову така, як і була: очі додолу, обличчя закам'яніє...

І так минали роки...

Минули — із маленької дівчинки виросла доросла дівчина. Та життя їй не перемінилося: так, як і попереду, била її мачуха і зневажав п'яний батько; як і попереду, не мала вона на вулиці подруг і була всім чужа, не маючи нікого до себе прихильного, та й сама не була вона ні до кого прихильна — зосталася вона "каторжною", як і була.

Ні, була й відміна.

Колись мов закам'янілий упертий вираз на обличчю тепер неначе злагоднів. Але ж це зробилося не тим, що вона пом'якшала своїм серцем до людей, а люди до неї,— ні; відміну ту на обличчі зробила страшна невсипуща журба, що гнітила їй душу, розривала груди і, не мавши вже сили ховатися в серці, виявлялась і на обличчі. Ця журба обнімала її й тоді, як Докія була ще маленькою дівчинкою, але ж була не така дужа, та й упертість перемагала її.

Потім помалу-малу заворушились у дівчини в голові думки. Які? Про віщо? Вона спершу й сама не знала до пуття, як і про віщо вона дума: думається, та й годі. А думалося все саме смутне, саме невеселе, і ось, нарешті, з цього безладдя розумового вибилася, виявилась виразніш од усіх одна думка: "За що мене так мучать?" А потім: "Хіба я гірша від інших?" І ці дві думки не

давали їй спокою. Вона не могла бачити, що й вона була іноді винна: коли її кривджено й зневажувано, то й вона, як мала силу й змогу, не лишала цього без помсти, а іноді й надто. Вона не могла зрозуміти, що вона сама була винна, відіпхнувши від себе Христю тоді, як та на вулиці колись підійшла до неї…

Вона, кажу, не могла ще зрозуміти того, що в таких випадках сама іноді була винна, не могла, бо дуже вже великої кривди зазнала від людей. І вона винуватила цих людей за все: за свої муки й сльози, за своє дитинство безрадісне, безлюбовне, за свої молоді літа, що марно гинули,— за все, за все. I люди були справді винні. Одні пекли її, мучили.— така була мачуха. Другі не хотіли зрозуміти її мук, а тільки глузували з неї (або їй так здавалося, що глузували),— такі були дівчата, парубки. І вона це все терпіла і не знала, чим пособити собі. І отоді прокинулась у неї в серці журба така страшна, сум такий великий, що він палив їй усі груди, не давав спокою ні вдень нi вночі.

Каторжна!..

А проте її серце не зле було, воно вміло любити і прихилятися до чужого горя.

Вона не дівувала так, як дівують інші дівчата».

👇
Открыть все ответы
Ответ:
HellyBellyGaz
HellyBellyGaz
20.05.2020
Успівомовці «добре торгувалось» висміяно панів, які хочуть поглумитися над чоловіком, щоб показати свою зверхність, але це їм не вдається, бо в народі багато розумних людей, дотепних, і вони так повертають справу, що в дурнях залишаються пани. твір є гумористичним, адже зображує смішне в життєвихв життєвих явищах і людських характерах у доброзичливому, жартівливому тоні на відміну від сатиричного . веселими словами чумак довів свою дотепність та розум. так автор підкреслив, що не можна насміхатися та глузувати з інших.
4,4(71 оценок)
Ответ:
VovanBah
VovanBah
20.05.2020

я  вважаю,  щонайбільшоюлюдськоюцінністю  єздоров’я.  побажанням  бути  здоровимими  завершуємо  свої  розмови,  вітаючисьми  бажаємо  один  одному  в  першу  чергуздоров’я.  про  здоров’я  складено  безлічприслів’їв  та  приказок.  в  народномуфольклорі  існує  також  багато  співанок  іпереказів  про  здоров’я  та  його  цінність.  все  це  акцентує  незаперечну  важливістьлюдського  здоров’я  в  житті  кодного  знас.  значущість  здоров’я  не  можливопереоцінити,  тому  його  потрібнозміцнювати  і  примножувати.але  динамічний  ритм  сучасного  життязаставляє  нас  забувати  про  це.  нерідкоскладається  враження,  що  тількизахворівши  люди  починають  розуміти,  що  втратили  щось  надзвичайноважливе.  тому  кожен  з  нас  має  дбатипро  своє  здоров’я  і  вести  виключноправильний  спосіб  життя.  бо  ж  нашездоров’я  –  тільки  в  наших  руках.  востанні  роки  люди  все  більшерозуміють,  що  зміцнення  здоров’язалежить  від  злагодженого  перебуванняз  природою.  шкідливі  викиди  в  атмосферу,  спровоковані  людською  істю  тазухвалим  ставленням  до  природи,  вже    себе  знати.  а  що  ж  буде  кілька  років  потому?   про  це  варто  замуматися  молодомупоколінню.прикладом  гармонії  людини  і  природи  є  твіро.  довженка  «зачарована  десна».  авторзакликає  любити,  шанувати  все  те,  що  робитьнас  духовно  багатими,  щасливими,  щоб  статигідними  нащадками  своєї  землі.  а  цянастанова  варта  нашої  уваги.отож  пам’ятаймо,  що  берегти  здоров’я  требазамолоду,  адже  це  найбільше  багатство  людини.

4,8(4 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ