М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Князь не міг видати заміж дочку, оскільки (Твір "Місце для дракона")

👇
Ответ:
ficusborislav
ficusborislav
19.05.2020

ответ: за традицією, князівна могла вийти заміж тільки за героя, який повинен був здійснити подвиг.

Объяснение:

4,7(84 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
MaxPlayTheme
MaxPlayTheme
19.05.2020

Тарас Шевченко створив прекрасний твір, присвячений історичній тематиці, а саме — темі гайдамацького повстання 1768 року. Так давно були ці події, але і зараз навколо них точаться дискусії науковців та звичайних громадян, які цікавляться історією України. Відомо, що гайдамаки діяли жорстоко. Чи мали вони на це право? їх називають і визволителями, і розбійниками... Спробую і я розібратися в такому далекому від нас і складному явищі, як гайдамаччина.

Я думаю, гаку неоднозначну реакцію події гайдамацького повстання викликають через те, що в основі його лежить непросте філософське питання: що людина має право зробити заради ідеї? Де межа дозволеного? Пишучи цей твір, я не ставлю собі на меті відповісти на це питання, бо протягом усієї історії людства воно хвилює людей, проте досі не має відповіді.

Гайдамацьке повстання виникло на Правобережжі як реакція на невпинне жорстоке пригноблення українців польською шляхтою. Це пригноблення відбувалося, як кажуть, "по всіх фронтах": це був тиск культурний, національний, а що найгірше — релігійний. Людей змушували зрікатися своєї віри і Батьківщини. Але так не могло тривати довіку, тож гнів і обурення, що накопичувалися в серцях людей, зрештою вирвалися на волю. Проте повстання придушили, залучивши російські війська. Гайдамаки жорстоко вирізали польське населення, але ж і поляки вирізали цілі українські села, не жаліючи жінок і дітей... Напевно, це саме той випадок, коли біблійний принцип непротивлення злу не може бути застосований...

Головними дійовими особами поеми Тараса Шевченка є Гонта і Залізняк. Мені сподобалося, що ці образи поет змалював яскраво, глибоко психологічно, ми бачимо всі їхні почуття і сумніви, переймаємось тими самими питаннями, які постають перед ними. Народ любить і слухається своїх ватажків. Виходить, та ідея, якій служили Залізняк і Гонта, була не їхньою особистою примхою, а виявленням волі всього народу.

4,7(32 оценок)
Ответ:
sofavorobyova17
sofavorobyova17
19.05.2020
Це дуже цікава та захоплююча повість про двох хлопців, які на літо поїхали в село до бабусі. Там вони дізнались про таємне озеро в якому живе Химера. Хлопці вирішили вистежити її.Тому ночували в палатках біля озера. Та ось вони почули чиїсь шаги. Це була Химера. Спочатку хлопці дуже іспугались, але потім спрятались у кущах та следили за нею. Химера зайшла в озеро та ось вдруг хлопці почули тоне воді та заве на Це був їх знайомий велосипедист у костюмі химери. Він хотів напугати хлопців але чуть не потонув бо хлопці його врятували. Виявились, що не якої химери нема.
Мені дуже подобалась ця повість.
4,5(29 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ