М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

"Тореадори з Васюківки"
«Митькозавр із Юрківки, або Химера лісового озера»
На основі прочитаних творів складіть сенкан до слова "пригода".

Сенкан:

1. Іменник.

2. Два прикметники, які характеризують іменник.

3. Три дієслова.

4. Речення (4-5 слів).

5. Іменник-синонім до початкового слова.

1. Пригода

2. ...

👇
Открыть все ответы
Ответ:
AnyaManankina
AnyaManankina
02.05.2023

ответ:

у той час, коли турки нападали на наші міста і села забираючи в полон людей, сотник чорнобай теж вирішив заробити чималі гроші: викрав трьох дівчат, щоб продати їх татарам. на заваді цьому злочину став арсен звенигора, який врешті-решт теж потрапив до рук злочинців. після втечі з полону арсен подається до січі. і саме там він стає учасником бою з турками-яничарами і свідком найтяжчого злочину, який зробив тхір проти своїх товаришів-запорожідів. рано-вранці яничари пробралися через відчинену тхором хвіртку так тихо, що ніхто нічого не почув, і чекали наказу, щоб раптово напасти на сонних козаків. але щасливий випадок урятував козаків від неминучої смерті. а саме те, що старому козакові шевчику наснився поганий сон, і він, щоб заспокоїтися, виглянув у вікно. за вікном, на січовому майдані, стіною стояли озброєні яничари і лише чекали наказу до нападу. але козаки вже не спали, за якусь мить прокинувся весь курінь. почалася стрілянина, яка збудила геть усю запорозьку січ. але тривала вона недовго, бо козаки не звикли лякливо ховатися від ворога, а звикли сміливо й відверто дивитися йому у вічі. саме тому вони вчинили несамовитий напад просто на ворогів, із шаблями у руках, із запалом в очах.

мужність і сміливість козаків не знали меж, вони завзято бились за свою землю, за свою фортецю. після запеклого бою один з уцілілих яничарів, гамід, був помічений арсеном. звичайно, козак міг би відразу вбити беззбройного колишнього свого турецького володаря, але, щоб усе було чесно, арсен дає йому шаблю. двобій був важкий, але славний козак здобув перемогу, а ворог його лежав «горілиць, великий і важкий, зовсім не страшний, розплющеними очима дивлячись у чуже небо, яке він хотів зробити своїм». один з вартових помітив постаті чоловіків, які, ховаючись від усіх, намагались,втекти. один з них був сотник чорнобай, той самий, що поставляв «живий товар» з україни, а другий — зрадник тхір, який пустив ворога до фортеці. не прощають зраду запорожці, бо не можна забути загиблих товаришів, не можна викреслити з пам’яті рідних та близьких. як зрадника, тхора застрелили на місці, а ось з чорнобаєм вирішували всім сходом. запорожці — добросердні люди і вміють вибачати прови, але не зраду. «тому, хто пролив кров людей наших, хто заради жалюгідної наживи, срібла-золота… торгував дітьми нашими, хто хотів знищити славну січ запорізьку, — тому прощення намає! » за порадою діда шевчика козацьке товариство вирішує спустити зрадника чорнобая під лід у дніпро. така страшна кара чекає на кожного, хто зневажив свою землю, свій народ, свою батьківщину; так суворо каралися ті перевертні, які скоювали непрощенний гріх — зраджували неньку-україну.

объяснение:

4,7(63 оценок)
Ответ:
armail
armail
02.05.2023
Образи-символи та сцени-символи.
1)Коли Михайло за Анну до танцю,на скрипці рветься струна.Струна-символ обірваної,нещасної долі.
2)Ліс-символ чогось страшного;саме тут відбувся злочин братовбивства.
3)Смерть теляти,яке призначалося Саві,проте Михайло дуже любив його.
4)Кров на подушці
5)Свічка,що горіла у головах у Михайла,потухла,впала і покотилася до ніг Сави.
6)Образ Івоніки-символічний.Батько не відвертається від сина-злочинця,а сподівається на розкаяння і повернення до нормального життя. 
7)І ,звичайно,найголовніший символ у цьому творі-земля.Герої твору вважають її за істоту. Івоніка після смерті Михайла каже,що Михайло любив землю,тому вона забрала його до себе.
4,8(39 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ