Відповідь:
Це детективна історія, у якій беруть участь підлітки — тямущий Данько і спортивний Богдан, дівчинка Галка з навіженим страусом на прізвисько Футбол, кілька дорослих вуркаганів, а також непривітна ватага на чолі з Льонькою Гайдамакою... Йдеться, звичайно ж, про козацький скарб — бочку золотих монет і золоту козацьку булаву. Понад три століття ведуться пошуки цього безцінного скарбу, і лише в наші дні двоє школярів під час літніх канікул випадково наближаються до розгадки таємниці... Пан чи пропав, втікати чи залишатися, жити чи вмерти — ось такі непрості дорослі запитання постають перед відважними школярами...
Пояснення:
1. Бабуся частувала дорогих гостей смаженою рибою.
2. Ставок у Половинчику називався Відьменим.
3. Чоловіка з мольбертом прозивали Сергій Пустельник.
4. Художник приїхав з Києва.
5. Мальва — це кінь Юзефи, який випадково опинився у предків Софійки.
6. Історія з коралями розпочалася з баби Клави.
7. Ходить у гості, аби зекономити на харчах Яків.
8. Поїть коханого приворотним зіллям Франя.
9. Можна було вилікувати, нагодувавши борщем усіх неімущих Катерину (радить старець).
10. Потай від чоловіка готує собі й синові вечерю Лизавета Львівна.
11. Дарує букет півоній і купує подрузі шоколад із горішками Сашко.
12. Прибито мішком із власним скарбом у власному ж домі найстаршого Кулаківського.
ответ: поема складається із вступу, 11-ти основних розділів, «епілогу», прозової передмови і «приписів». вступ і «епілог» є композиційним обрамленням поеми. у вступі поет декларує свій ідейний задум — оспівати ів. тут він утверджує ідею народності літератури і право українського письменства на існування та розвиток.
кожен розділ поеми сповнений драматичного напруження. на відміну від багатьох тогочасних драматичних поем, у шевченка, як і в письменників-декабристів, як і в олександра пушкіна, романтична лінія на другому плані. поет докладно вмотивовує події коліївщини як великого народно-визвольного руху. виступають у поемі, вперше в світовій літературі, справжніми творцями історії. це найповніше розкривається в розділах «треті півні», «червоний бенкет», «бенкет у лисянці», «гонта в умані» та інших. шевченко майстерно зобразив картини передгроззя, наростання народного гніву. напруженість збільшується з кожним розділом, швидка зміна подій створює відчуття руху. події подано в широкому епічному плані.