Характеристика образу “Климка” Климко – сирота, головний герой автобіографічної повісті Григора Тютюнника. Образ Климка втілює ідеал людини. У маленькій сирітській душі Климко носив стільки доброти, милосердя і співчуття до знедолених і стражденних, що не побоявся в одинадцять літ вирушити в далеку дорогу по сіль, аби тільки до близькій людині — своїй учительці — не померти з голоду. Скільки натерпівся й намучився за свою двотижневу дорогу маленький лицар, скільки разів ризикував бути вбитим, замерзнути десь на полі під копицею — адже йшла війна і заходити в села було небезпечно. Та хлопчик ішов: його вело дорогою поневірянь милосердя. Зовнішність Климка: «Климко йшов босий, у куцих штанчатах, старій матросці, що була колись голубою, а тепер стала сіра, та ще й в дядьковій Кириловій діжурці. Тій діжурці, як казав дядько, було «сто літ», і не рвалася вона лише тому, що зашкарубла від давньої мазути» Риси характеру Климка: а) щирий, добрий, працьовитий; б) мужній, вольовий; в) благородний, чуйний, уважний, турботливий г) винахідливий. Прагнення Климка а) прагнення навчитися; б) відповідальний за доручену справу; в) шанобливе ставлення до дружби Значення образу Климка а) залишився сиротою, так само як і автор твору; б) виховувався у дядька, який теж загинув від німецької бомби; в) риси характеру.
Объяснение:
Відповідь:
Релігія - це певна система поглядів, які визначають духовну діяльність людини, її життєві пріоритети, моральні цінності.
В основі кожного релігійного вчення лежить поняття віри, яка повинна бути беззастережною. Віра допомагає людині знайти свій ідеал, протистояти життєвим негараздам, самовдосконалюватись. Вона дозволяє не втратити бажання творити добро, любити, не деградувати морально навіть тоді, коли обставини зовсім несприятливі.
Якщо релігійні погляди не набувають фанатичного забарвлення, вони сприяють встановленню толерантних, справедливих, шанобливих стосунків і могли би призвести до створення ідеального суспільства, якби ними керувалися всі без винятку. Чи задумувалися ви над змістом фрази: "І коли вдарить тебе хто у праву щоку твою, – підстав йому й другу"? Вона здається нераціональною лише на перший погляд. Якби всі діяли за таким принципом, у світі не стало б тих, хто першим дасть ляпаса, а отже, зникли б ворожнеча й агресія.
Підсумовуючи все сказане, робимо висновок : релігія - це пошук свого шляху і внутрішнього стрижня.
Пояснення:
а, г, д