Відповідь:
Хоча козак Швайка не був справжнім характерником. Проте, він покладався на свій розум та винахідливість. Так, він залякував татарів, вдаючи з себе вовкулаку, за до свого друга - вовка Барвінка. Козак Швайка покладався на своїх улюбленців (кінь Вітрик і вовк Барвінок). У нього було багато зв'язків не тільки серед українських побратимів, але й між татарів, яким він був як брат.
Кмітливість та здатність вийти сухим із води зробила Швайку рівним з можливостями деяких характерників. Не кожен козак поєднував у собі розвиток сили та спритності з розумом та продуманістю подій. Варто зауважити, що Пилип Швайка з повагою ставився до своїх улюбленців побратимів і винайшов б передавати новини через свого вовка, що неодноразово всіх виручало. Саме це робило з нього людину з незвичайними здібностями.
Епітети: стан високий; лист широкий; море широке; марне зеленіє; викохав тонку, гнучку; тихо усміхнулась, по синьому морю, серце-тополенько, щиру правду.
Постійні епітети: чорнобрива дівчина, біле личко, карі оченята, милий чорнобривий.
Персоніфікація: «вітер виє, гуляє, … гне», «серце ниє», «само серце знає», «серденько знає,… мліло,… б'ється», «чуло серце недоленьку, сказати не вміло, не сказало…», «стане місяць серед неба».
Метафора: «личко червоніє», «до полудня, та й зав'яне, брови полиняють», «сиротою білим світом нудить», «сохне вона», «чорнобрива сохла», «без милого скрізь могила», «душу згубити», «дівувала», «зілля лихо загоїть», «лихо знаю», «все піде в воду», «рости … до самої хмари», «літа трачу», «хоче мене мати в землю заховати», «торішню вроду», «зілля все лихо загоїть».
Порівняння: «поле, як те море», «одна, як сирота», «воркує, як голубка без голуба», «батько, мати як чужії люди», «сонце світить — як ворог сміється», «Сохне вона, як квіточка», «Легше… в труні лежать, ніж його побачить», «Пішла стара, мов каламар», «За перший раз, як за той рік», «Полетіла, мов на крилах».
Повтори (тавтологія): «одна, одна», «любилася, кохалася», «Минув і рік, минув другий», «Позаторік знала, позаторік і зіллячка», «Серед степу пала, Пала …», «Плавай, плавай …», «Рости, рости…», «Все вгору та вгору», «До схід сонця, ранісінько»
1) журба берізки
2) сварка
3) роздум тварин та рослин
4) розуміння берізки про справжніх друзів
5) подяка друзям
Объяснение: