Кожна людина має улюблену справу, щось, чим вона справді цікавиться, що допомагає їй проявити себе. Я не маю на увазі роботу — хоча робота теж буває захоплюючою. Я кажу про хобі.
Деякі люди, які люблять свою роботу, часто кажуть: моє хобі — моя робота. Але як може регулярний заробіток, справа, що її ви повинні виконувати, бути хобі?
Для мене хобі означає улюблене заняття у вільний час, яке допомагає мені розслабитися й забути про свої проблеми.
Хобі бувають так само різноманітні, як і самі люди. Рибна ловля, в’язання, фотографія, перегони, плавання з аквалангом - усі ці види діяльності можуть бути хобі (тільки якщо це не постійна робота людини). Але найчастіше хобі асоціюється в нас із колекціонуванням речей.
Люди, звичайно, обирають об’єкт для колекціонування залежно від різних обставин. Багаті можуть собі дозволити колекціонувати будинки й машини. Той, хто багато мандрує, має можливість привозити- експонати з різних країн: монети, національний одяг або сувеніри. Якщо всі ваші друзі колекціонують марки або значки, ви, ймовірно, збиратимете те саме: тоді ваші друзі, напевно, оцінять вашу рідкісну марку або листівку; крім того, ви зможете обмінюватися експонатами.
Останнім часом у житті людей — як підлітків, так і дорослих — з’явилось нове хобі. Це Інтернет. Усього пару років тому мало хто знав про це, і дуже мало хто міг собі це дозволити. Тепер ми маємо комп’ютери в себе вдома, у школі, на роботі в батьків, а в містібагато комп’ютерних центрів й Інтернет-кафе. Таким чином, у наш час кожен може приєднатися до міжнародної комп’ютерної мережі й відправитися в мандри у віртуальний світ, де можна знайти все те, що існує в справжньому житті, і навіть більше. Різниця в тому, що речі, які в реальному житті вимагають дії - відвідування нових місць, спілкування з людьми, навчання на мовних курсах, покупки в крамницях – усі ці переміщення в просторі можна зробити ні на крок не відходячи від свого комп’ютера!
Звичайно, віртуальне життя ні в якому разі не замінить нам реальне життя, і ми, безумовно, відпочиватимемо не тільки перед комп’ютерними моніторами, але також займаючись реальними речами: рибною ловлею, в’язанням, фотографією, перегонами, плаванням з аквалангом.
Що буцім би вона такеє виробляла,
Що у ставку ніхто життя не мав:
Того заїла в смерть, другого обідрала.
Піймали Щуку молодці
Та в шаплиці
Гуртом до суду притаскали,
Хоча чуби й мокренькі стали.
На той раз суддями були
Якіїсь два Осли,
Одна нікчемна Шкапа
Та два стареньких Цапа, -
Усе народ, як бачите, такий
Добрячий та плохий.
За стряпчого, як завсігди годиться,
Була приставлена Лисиця.. .
А чутка у гаю була така,
Що ніби Щука та частенько,
Як тільки зробиться темненько,
Лисиці й шле - то щупачка,
То сотеньку карасиків живеньких
Або линів гарненьких.. .
Чи справді так було, чи, може, хто збрехав
(Хто ворогів не мав!), -
А все-таки катюзі,
Як кажуть, буде по заслузі.
Зійшлися судді, стали розбирать:
Коли, і як воно, і що їй присудити?
Як не мудруй, а правди ніде діти.
Кінців не можна поховать.. .
Не довго думали - рішили -
І Щуку на вербі повісити звеліли.
- Дозвольте і мені, панове, річ держать, -
Тут обізвалася Лисиця. -
Розбійницю таку не так судить годиться:
Щоб більше жаху їй завдать
І щоб усяк боявся так робити, -
У річці вражу Щуку утопити!
- Розумна річ! - всі зачали гукать.
Послухали Лисичку
І Щуку кинули - у річку.