9 грудня 2014 викладачі англійської мови Зуб С.І та Похиленко М.С. провели позакласний захід, присвячений темі «Різдвяні традиції в Україні та Великобританії». В ході заходу було озвучено багато традицій святкування, студенти груп 14-1к і 14-2р активно брали участь і підготували вірші та легенди про Різдво, гостям розповіли про Різдвяні символи за участю Санти Клауса. Наприкінці заходу студенти та викладачі підбили підсумок: різдвяні традиції та звичаї України і Великобританії мають схожості. В обох країнах прийнято святково прикрашати ялинки, дарувати подарунки на Різдво, допомагати бідним і нужденним, влаштовувати костюмовані гуляння для відлякування потойбічної сили на Колядки, відвідувати храм на честь свята, приймати гостей. Але є й деякі відмінності: наприклад, в Британії на Різдво прийнято готувати індичку і гарбузовий пиріг, діти залишають печиво для Санти і шкарпетки, в які їм кладуть подарунки. В Україні ж обов'язковою стравою є кутя, а діти знаходять подарунки під ялинкою.
Історія свята однакова, а традиції різні. Великобританія і Україна мають багато спільного в культурі та в звичаях святкування найулюбленіших свят. Знання особливостей культурного життя народів збагачує і розвиває знання про країну досліджуваної мови і допомагає взаєморозумінню наших народів.
ответ:Там шибку з рогатки вибив; там синяка підбив своєму "закадишному" другові.
Спокій був його ворогом.
…перший по силі на всю вулицю.
Руки в кишені, картуз набакир, іде, не поспішає.
…він раптом вертається і віддає змія.
Федько брехати не любить.
Не любить також Федько товаришів видавати.
- Нещастячко ти моє!
- І за що мене Бог покарав таким сибірякою.
…а Федька кладуть на стілець і луплять.
- А давай об заклад, що перейду на той бік.
А Федько справді щось надзвичайне виробляв на річці.
- Ловкий хлопчак, що й говорити.
- Ну й шибеник! – зітхав хто-небудь.
Оце молодець, так молодець.
- Толю, Толю! – кричав Федько. – Подай мені палицю свою… Я вилізу.
Федько відвів очі від Толі, похилився і тихо сказав: - Повів.
Объяснение:
Твір "Планетник" вчить кожного виховувати у собі бережливе ставлення до природи та її краси, прищеплювати з самого дитинства риси чуйності, доброти, відповідальності за доручену справу. Хлопчик, залишившись самотнім через негативне ставлення сільських дітей до нього, знайшов порозуміння і підтримку у природі. Тому, я вважаю, що людина і природа міцно взаємопов’язані між собою. І ми повинні сприймати природу не тільки очима, а й душею, серцем.
Ми повинні наслідувати Планетник і робити все для збереження природи. Ніколи не можна ображати ні рослинки, ні тваринки, тому що вони теж живі. «Він ніколи не зривав листя, не ламав гілля, старався не толочити постолами трави — усе живе, усе для чогось призначене. Навіщо ж його мучити й нівечити?». Про це також говорить багато повір"їв і прикмет українського народу, які так старанно вивчав сам Планетник.
Для Планетника головним є збереження природи, її краси і ми маємо брати з нього приклад для власних вчинків. Для того «...щоб жити і вдосконалюватися — піднятися до краси і сили природи, до волі і єдності».