Сьогодні в Україні починають вшановувати героїв Небесної сотні. Основні події пройдуть 20 лютого. У цей день загинуло 49 осіб (за час Революції Гідності усього загинуло 87 майданівців).
19 лютого о 18:00 на сходах перед “Українським й домом” відбудеться флеш-моб із запалюванням лампадок та запуск 100 кульок.
20 лютого відбудеться церемонія вручення президентом України зірок Героїв України родинам загиблих активістів Революції Гідності.
У п’ятницю о 18.30-18.50 битимуть дзвони у церквах. Цю традицію було закладено під час штурму протестувальників на Майдані.
Читайте: Бойовики пішли в наступ біля Дебальцевого та Міуса (карта АТО)
Після цьго на Майдані виступить президент України. Потім запланована всеукраїнська акція “Хвилина мовчання – нескінченність пам’яті”, ввітлова інсталяція “Промені Гідності”. Національний симфонічний оркестр України виконає “Реквієм” Моцарта, а “Піккардійська Терція” – пісню “Плине кача”.
21 лютого заходи на Хрещатику почнуться о 13.00 – флеш-мобом “Подаруй свого Янгола Героям Небесної Сотні”.
22 лютого в Києві пройде Марш пам’яті. Заходи триватимуть до 24 лютого.
Сценарний план основних заходів з вшанування пам’яті героїв Небесної сотні та річниці Майдану у столиці та інших містах можна подивитися тут.
Боротьба українського народу за самовизначення і самостійність вражала не тільки самих українських письменників й тих, хто знаходився близько до України, а й іноземних письменників. Символом тодішньої боротьби, яке б ставлення до неї не було, був державний і військовий діяч тодішньої козацької держави Іван Мазепа. Погляд на цю людину і на діяча з-за кордону був досить різним, навряд чи варто називати його однозначним. Хтось акцентував увагу на особистості Івана Мазепи, хтось виключно зосереджувався на його діяльності, інші приділяли увагу й тому, й іншому. Але всі згадки Мазепи є важливими, оскільки вони являють собою одночасно і згадки України та всіх її історичних територій. Тому вчити історія, в тому числі діяльність Мазепи, дуже важливо для розуміння деяких аспектів світової літератури.
Найбільш цікаво і докладно описав Мазепу у своєму однойменному поетичному творі Джордж Гордон Байрон. Англійський письменник був вкрай захоплений прагненням народу і його боротьбою за самовизначення, а тому звернув свій погляд також і на козацьку Україну разом з Іваном Мазепою. Втім, далеко не одна лише діяльність цього українця цікавила письменника. Він досить цікаво описав відому легенду про роман між дружиною заможного шляхтича і Мазепою, таким чином зобразивши його також, як людину. Також варто зауважити, що Байрон описував українську природу настільки детально й докладно, що складається враження, що він вважав, що сама природа визначає думки і дії людей, в тому числі й Івана Мазепи. Втім, варто обов’язково сказати, що опис Мазепи в творі відомого англійського автора мало вкрай мало спільного зі справжньою біографією Івана Мазепи.
Чо за текст это в каком классе учите?