Відповідь:
Можливо, всього не знаю, але..
1. Події відбуваються протягом травня-червн (трішки були події у школі, екскурсія до парку, а потім є згадка і навіть цілий розділ Канікули почалися)
2. Серед проблем твору Не порушено проблему роль школи у вихованні дитини
3. Основний композиційний прийом твору - не впевнена, але на мій погляд це - мандри у часопросторі
4. Формула щастя - брехати задля високої мети - керуються Валентин Білий та його прадід В) Михайло Міщенко (саме він наплів пані Юзі про двоповерховий будночок)
5. У мене, як хоче знати, рід проклятий..." стверджує А) Вадим
6. Послідовність подій у творі: В, А, Б
Пояснення:
Объяснение:
Тема сезону
Спецрубрики
Бібліотека
Спільнота
Мультимедіа
Новини
Про нас
ПОПЕРЕДНІ ТЕМИ СЕЗОНУ
Дівчинка vs патріархат (на матеріалі оповідання Валентини Мастєрової «сиродій»)
16 серпня 2018
Поширити в Telegram 3369
Юлія Гончар
філологиня
Кандидатка філологічних наук, літературознавиця. Гендерна активістка, тренерка, консультантка. Працює з питаннями гендерного аналізу літератури, гендерної чутливості медіа, гендерної рівності. Авторка поетичних збірок, посібників та літературознавчого дослідження „Сердечний рай”. Гендерні аспекти художнього світу Тараса Шевченка”.
Читайте також інші матеріали Юлії Гончар у спецрубриці Література:
Нещасливі пошуки стереотипного щастя у новелі «На Чортовій греблі» Галини Тарасюк
Самовизначення жінки у час війни (за матеріалами книги Світлани Алексієвич “У війни не жіноче обличчя”)
Наповнення смислами поняття “жіноче” у суспільстві (за повістю «Я, Мілена» Оксани Забужко)
В оповіданні авторка змальовує традиційну патріархатну сім’ю, де старші чоловіки (дід і батько) володіють владою і ресурсами. Інші ж члени родини отримують підтримку, виконуючи відведені їм гендерні ролі та відповідаючи очікуванням. Власне, старші сестри маленької героїні, цілком задоволенні своїм становищем, вони отримують від діда нове вбрання і гостинці від батька, чемно сидять у нього на колінах. Та маленька головна героїня не відповідає стереотипним гендерним очікуванням від самого свого народження і тому життя її в традиційній патріархальній родині є нестерпним.