М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

3) Напишіть твір-роздум "Що потрібно робити людині, аби її не покидав янгол?" (спираючись на зміст обох віршів Івана Малковича, використовуючи цитати) Обсяг - 2 сторінки.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Черпачок
Черпачок
09.12.2021

Читаючи філософську казку Екзюпері "Маленький принц", мимоволі розумієш, що це є найбільш поетичне вираження ідеї головних життєвих цінностей.

Перед льотчиком, що потерпів аварію в пустелі Сахари, зненацька з'являється маленький мешканець планети-астероїда В-612. Льотчик, страждаючий від спраги серед пісків пустелі, приречений на загибель. Але поява примарної, з точки зору здорового глузду, істоти дарує йому шанс на порятунок. Вигаданий співбесідник позбавляє льотчика самотності, а отже не дає збожеволіти. Примарний малюк стає його справжнім другом на найближчий тиждень, поки льотчик ремонтує літак. Маленький принц надає йому духовну підтримку, вселяє віру в життя, підтримує і навчає життєвої мудрості. В той час, як пілот гинув від спраги і відчував себе відірваним від світу, забутим людьми, біля нього лунав невгамовний голосок і марився Маленький принц.

Чи було це в дійсності? Екзюпері не приховує, що його розповідь — казка. Але його Маленький принц втілює в собі вічно живу частку людської душі, будучи наче зразком, що дозволяє оцінити найбільш людське в людині. "Звичайно, льотчик залишався один", — скажемо ми, міркуючи реалістично. Але й залишившись одна, людина ніколи не буває самотня. У цьому нас переконує автор. У Екзюпері людина в глибинах своєї сутності знаходить сили протистояти смерті і не капітулює.

Маленький принц уособлює в казці ті людські якості, які складають сенс людського життя. У нього добре серце, розумний погляд на світ. Малюк працьовитий, постійний у своїх прихильностях, позбавлений будь-яких агресивних або жадібних прагнень. І це не міраж, не марення божевільного, це опис нашої підсвідомості, прихованих резервів всередині кожної людини, розбуджені надзвичайними обставинами. Вони й постають перед читачем в образі Маленького принца.

Малюк розповідає пілоту про багатьох бачених ним людей, які присвятили своє життя нерозумним цілям. Це король, що "править" світом, ніким не управляючи;честолюбець, зачарований своїм марнославством;гіркий п'яниця; "ділова людина", зайнята безглуздим підрахунком зірок.

Йому гірко, що і на Землі таких людей дуже багато. Життя дорослих людей взагалі здається Малюку нерозумним. Адже покликання людини — лише в безкорисливій любові до тих, кому ти потрібний. Життя дане людині, щоб прожити його в мирі і злагоді з іншими людьми, прожити недаремно — така мораль казки "Маленький принц".

У фіналі казки з'являється мотив смерті. Адже вони знаходяться посеред пустелі, яка повільно вбиває необережних мандрівників. Смерть неминуча, — міркує Маленький принц. Але чи можна вважати, що смерть позбавляє людське життя сенсу? Маленький принц так не думає. Він змушує людину примиритися з неминучістю смерті. Лише прийнявши розуміння цієї неминучості, льотчик знаходить у собі сили боротися за життя і вижити.

Творчість Екзюпері глибоко оптимістична, вона показує читачу ті величезні невидимі сили внутрішньої енергії, якою людина зазвичай не користується і, навіть, не підозрює про їх існування. Антуан де Сент-Екзюпері прагнув сформулювати положення, в яких перед людиною могла б у яскравому світлі постати духовна мета буття."

4,5(74 оценок)
Ответ:
снежана1281
снежана1281
09.12.2021
Лісовою стежкою

 збільшити

Осіннього  ранку  ліс  зачаровував  своєю  незвичайною  тишею  та  чистим  повітрям,  яке  наповнює  магічною  силою.
Стежки  переплітались,  мов  лабіринт,  поки  не  занесли  мене  до  самотнього  дерева,  що  височіло  та  потягувало  свої  могутні  гілки  до  самого  неба.  Придивившись,  я  побачила  дятла.  Він  шалено  вистукував,  немов  би  хотів  зробити  дупло  за  хвилину.  Я  тишком  пішла,  бо  не  хотіла  налякати  чимось  стурбованого,  на  мій  погляд,  птаха.  Раптом  я  наштовхнулася  на  маленький  та  колючий  клубочок.  То  був  їжачок,  він  насторожився,  буцімто  я  хотіла  його  потривожити.  (Це  миле  створіннячко  збирало  гриби).  Якась  несамовита  іскорка  радості  спалахнула  в  душі,  я  продовжила  свій  шлях.  Ідучи  я  помітила,  що  дівчинонька  Осінь  не  забула  про  цей  ліс,  своїм  чарівним  пензликом  фарбувала  всі  листочки  у  різнокольорові  барви.  Здавалося,  наче  самі  дерева  відчували  цей  незабутній  настрій.  Навіть  небо  не  було  таким  похмурим,  як  усі  минулі  дні.  Хмаринки  з  легкістю  кружляли  у  небі,  а  саме  небо  посміхалося  і  бажало  усього  приємного.  Сонце  обіймало  своїми  промінцями  землю,  але  не  гріло.
Під  кожним  деревцем  ховалися  гриби.  «Не  бійтеся  малі,  я  не  буду  виривати  вас  з  коренем!»  Мабуть  гриби  почули  мої  думки  -  я  швидко  почала  знаходити  їх.  Але  потім  вони  почали  гратися  в  хованки,  а  я  їх  шукала.
Швидко  промайнув  час  і  я  повинна  була  повертатися.  Я  палала  бажанням  відвідати  цей  ліс  знову  і  знову.

4,7(16 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ