Записати риси характеру Климка и приклади: доброта и милосердя- смиливисть- турбота про инших- працьовитість- готовність до вірність в дружбі- уміння бути вірним своєму слову- народ
Одним з головних героїв однойменної повісті М. Гоголя "Тарас Бульба"є козак Тарас Бульба. Автор описує його як людину сміливу, рішучого і хороброго. Він був справжнім запорозьким козаком: товариство і християнська віра все життя були дуже важливими для Бульби. Він уже немолодий, займає певне становище на Січі. В епізодах застілля з приводу повернення синів з бурси, в сценах битви з поляками видно, що Тараса Бульбу поважають, до його порад прислухаються. Навіть ті, хто лише нещодавно прийшов на Січ, бачать в Бульбі мудрого і справедливого воїна. З перших глав стає зрозуміло, що він не сімейна людина – його рідко бачить дружина, тому що козак часто відправляється у військові походи з запорізьким військом, та й не любив Бульба засиджуватися вдома, вважав, що це погано впливає на характер. Для Тараса Бульби на першому місці стояла Січ і доля своєї Вітчизни.
Будучи глубоко верующим и богобоязненным человеком, Вакула в одну ночь верхом на черте совершает сказочное путешествие в далекий и загадочный Петербург и привозит своей возлюбленной царицыны черевички неописуемой красоты. В этом эпизоде очень ярко выразилась его готовность пожертвовать чем угодно во имя любви. На обещание черта, что Оксана «будет сегодня же наша» , Вакула отвечает: «Изволь, за такую цену готов быть твоим» . Но и тут кузнец просто так не сдается. Изловчившись и перекрестив черта, он. полностью подчиняет его себе. Побывав у Екатерины во дворце и добыв-таки черевички, Вакула «отблагодарил» черта, отвесив ему три удара хворостиной. В конце концов самоотверженность, смелость Вакулы, его безграничная любовь и преданность были вознаграждены — Оксана полюбила его, причем еще до того момента, когда он принес ей черевички. Действительно, такого человека просто нельзя не любить : )