Раскольніков й Разуміхін знайомі ще з навчання. Не дивлячись на відлюдницьку натуру Раскольнікова, Разуміхін, який був і є дуже екстравертною й активною людиною, зацікавився самітником й зміг стати йому другом. Вони є повними протилежностями й по-різному справляються з бідністю, через яку й полишили навчання. Тим не менше, обидва дуже освічені люди з глибокими думками. Саме Разуміхін першим починає піклуватися про Раскольнікова під час його хвороби й усіма силами намагається змінити його життя в кращий бік. Отже, попри всю їх різницю, ці двоє поважають один одного й чудово доповнюють
Богдан Лепкий визначив жанр твору «Мишка» як казку. Дійсно, твір має казкову героїню — мишку, яка зустрічається зі своїми сестричками, дає оцінку вчинкам людей, вирішує покарати зло й робить це. Але все інше, про що йдеться у творі, — абсолютна реальність. Не секрет, що війна — це найбільше нещастя, але деякі людці вміють використати всенародне горе собі на користь. Вони не знають жалю, не мають совісті, не здатні на самопожертву. Але закон справедливості все-таки є, і за цим законом вони обов’язково будуть покарані.
Я думаю що погано вливає, ця жадоба може вплинути на них найгіршим образом. Якщо люди будут цінити тільки гроші, то вони не зможуть цінити такі цінності як сім'я, любов. Тому якщо людина має жадоба до грошей то в неї пропадають інші цінності.