Письмово дати розгорнуті відповіді на питання: 1. Що саме ви довідалися з оповідання про рідних синів Марії Стоянихи?
2. Чому селянка поставилася до поранених російських льотчиків як до власних дітей?
3. Чи могла Марія врятувати юнаків на очній ставці?
4. У який момент сила духу повернулася до юнаків?
5. Страта матері стала також головним лейтмотивом новели Миколи Хвильового «Я (Романтика)». У цій новелі образ матері символізує Україну. Чи можемо провести паралелі між цими двома прозовими творами? Чому?
6. Як ви думаєте, чому автор підкреслює, що Іван Карналюк не вирізнявся серед інших бійців?
7. Із якою метою у творі показано сцену марення Івана? Про що вона говорить читачеві?
8. Яким у творі постає фронтовий хірург Микола Дудко? Які риси характеру лікаря вам особливо імпонують?
9. Поясніть значення слова «вольовий». Чому ця риса характеру іноді рятує життя? Як вона впливає на долю людини в мирному житті?
10. Поясніть вислів: «У війни нежіноче обличчя».
Мартин Боруля – головний герой однойменної трагікомедії Івана Карпенка-Карого, заможний хлібороб, який домагається втрачених дворянських прав. Характер Мартина Борулі : не є скнарою і не знущається з бідніших за себе, має безглузде бажання будь-якою ціною стати дворянином і не бачить перепон на його досягненні. Його комізм полягає у несумісних із його мужицьким вихованням та освітою дворянськими звичаями та ведення життя. Він прагне захистити свою гідність і оберегти дітей від тяжкої селянської праці. Ставлення до інших : зневажає Красовського, наївно довіряє повіреному Тренделєву, любить свою сім’ю і прагне для неї кращої, дворянської, долі, але не зважає на бажання родичів, якщо вони стають на заваді його меті. Ставлення інших до Мартина : Тренделєв його дурить, родичі та друзі його не розуміють і хочуть, щоб він знову став звичайним чоловіком без бажання бути дворянином. Ставлення автора до Мартина : за прототип Мартина було взято батька автора. Цим Іван Карпенко-Карий показує своє ставлення до прагнень батька, а саме комізм ситуації, використовує іронію та сатиру. Моє ставлення до Мартина Борулі : цього героя можна зрозуміти, бо він лише хоче безхмарного майбутнього для своєї сім’ї. та бажання мусять поєднуватися з можливостями їх втілення чого не хоче робити Мартин. Це неправильно, ось чому головний герой виглядає комічно.
«Мартин Боруля» план твору 1. Мрії Борулі про дворянство 2. Подання Борулею апеляції 3.Намагання Борулі зробитисвою сім*ю дворянською: а)впровадження дворянських звичаїв б)намагання одружити дочку 4.Сварка з Герасимом 5.Відмова у дворянстві 6.Спалення документів