ответ: Тема: Білий кінь Шептало
У творі Дрозда, Шептало представлений нам як особа горда, нестадна, яка має свою думку. Він не зламавася, а просто намагається ужитися серед рамок конюшні. Шептало не такий кінь, як інші, в ньому живе дух свободи. Саме людина з такими якостями викликає у інших симпатію, бо Шептало - був сірим лише на зовнішній вигляд, а у іншіх коней була і душа сіра, одноманітна. А Шептало - це образ людини, людини особливої, яка завжди виходить за рамки звичайного соціуму.
Більш того, твір був написаний у радянські часи, коли поняття про свободу (культури, мови, віросповідання) було досить відносним. І такі "біли коні" могли бути навіть ворогами влади.
Объяснение:
Юрко —
міський хлопець.
Риси характеру героя:
а) брехливий і жорстокий;
б) грубий у ставленні до Тосі;
в) байдужий до страждань качки-матері та її дітей;
г) хвалькуватий та підступний.
Юрко — уособлення людської жорстокості.
Тося -
сільська дівчина, яка прагнула пізнати міське життя.
Риси характеру:
а) чемна і порядна;
б) чуйна і добра;
в) здатна до співпереживання;
г) вміє прощати образи Юрка, його зневажливе ставлення до неї;
д) любить природу, турбується про неї.
Тося — уособлення людської доброти, милосердя.
Вважається засновником друкарства у Московському царстві (див. Історія книгодрукування в Росії[ru]). Разом із білорусом Петром Мстиславцем видрукував 1564 року в Москві свою першу книгу — «Апостол». З 1566 року через переслідування з боку вищого московитського духівництва та боярства покинув Москву та жив в еміграції у Великому князівстві Литовському. На території Речі Посполитої мешкав та займався книговиданням: у Заблудові (1566—1572), Львові (1572—1575), Дермані й Острозі (1575—1581), знову у Львові (1581—1583). У 1574 році уклав і надрукував у Львові перший східнослов'янський посібник «Буквар» — з граматикою та цього ж року здійснив друге видання «Апостола»[3].