ответ:
клас
2 клас
3 клас
4 клас
5 клас
6 клас
7 клас
8 клас
9 клас
10-11
інше
галина малик "незвичайні пригоди алі в країні недоладії" план
план
1. недокінчена сота справа – вишивка для бабусі.
2. зустріч з дивним чоловічком.
3. аля у країні недороблених речей.
4. зустріч з недоладьком.
5. розповідь першого недоладянина.
6. перша дороблена справа.
7. у місті недоладія.
8. зустіч з недоштаньком.
9. знайомство з недопопелюшкою.
10. у замку.
11. пісня недоросля десятого.
12. наляканий правитель.
13. нічна розмова.
14. державна таємниця.
15. будинок недорадника.
16. аля знову бачить карлика.
16. велика чарівна книга.
17. інструкція № 12.
18. плач недопопелюшки.
19. недорадник упіймав алю.
20. недороль підписує жахливий наказ.
21. аля в підземеллі.
22. поганий кат.
23. обурення недоборода і недовуса.
24. прощання недороля з алею.
25. недопопелюшка втішає дівчинку.
26. втеча з в’язниці.
27. друзі ховають шолом недорадника.
28. розмова з недотижнем.
29. незвичайні події у замку.
30. стрілка годинника у недотижня.
31. недорадник без голови.
32. годинникар зайнятий улюбленою справою.
33. годинник вибиває час.
34. дівчинка робить друзів гарними.
35. бажання недоладянинів.
36. подарунок для алі.
37. дванадцята година.
38. знову вдома.
39. зникнення першого недорадника.
40. аля дарує подарунок друзів бабусі.
41. злий недорадник на стіні.
42. запитання алі.
ответ:
в одній спідниці, простоволоса, виглядала страшно. очі налилися кров’ю з лютості та розпуки. в руках держала сокиру». (палажка, мати павлуся.)
«їх стіжкуваті шапки і догори вовною обернені кожухи надавали їм такого страшного вигляду, що, дивлячись на них, кров замерзала в жилах». (татари, що напали на спасівку.)
«…був кремезний козак літ тридцяти. одягнений у широчезні, як море, червоні штани, які підперізував широким шовковим поясом. на ногах добрі шкапові чоботи. сорочка була подерта і замащена… жилаві руки з п’ястуками, мов довбеньки. …згинав залізні штаби, а коня підіймав поперед себе, мов барана». (семен непорадний, сторожовий козак.)
«йому було вісімдесят літ зроду; та хоч було спочити старим костям у якому зимовику, він не давався старості і волочився з козаками, граючи на бандурі та розвеселяючи їх грою і співом. …стріляв з рушниці так, що птиці під час льоту не промахнув. до того, він знав, як лічити рани зіллям…» (січовий дід панас.)
«розплющив очі і побачив над собою високого чоловіка з люлькою в зубах. чоловік був одягнений у подерту, брудну одежу і мав на голові татарську шапку. на ногах у нього були постоли, обв’язані мотузками. лице чорне, пожовкле та розкуйовджена чорна борода. …уся його зброя — довгий ніж за поясом». (потурнак — харциз карий.)
«був веселий, і за це його всі полюбили. девлет-гірей наказав видати йому гарну одежу, і тепер годі було впізнати того обідраного невільника, кінського пастуха». (павлусь.)
Відповідь:
3. Слова матері Михайлика про те, що ніхто не до бідному чоловіку, стосувалися того випадку, коли мати дізналася, що Михайлик пригостив гарбузовим насінням хлопчика, який разом з матір"ю просили по селі щось з їжі.
4. Михайлика записали одразу у другу групу, тому що він вже вмів гарно читати, знав цифри до тисячі, вмів рахувати, правда, не знав ще таблички множення.
5. показати де раки зимують - помститися, покарати, поставити на місце. Ці слова вживають як погрозу.
туди, куди Макар телят не ганяє - туди або там, де важкі умови життя, куди потрапляють, як правило, не з власного бажання; далеко.
туди, де козам роги правлять - дуже далеко; в суворих, необжитих краях.
по чому фунт лиха - пізнати горе, великі неприємності, труднощі
6. Як допитливого і малого хлопця, якому дуже хочеться хоч одним оком глянути на виставу - я Михайлика розумію. Правду кажучи, хлопець спробував майже всі "законні" щоб потрапити на виставу - він просив у матері продуктів, щоб купити квиток, але мати відмовила. Він спробував знайти якесь потаємне куряче кубельце, але в них лежали лише бовтуни (несвіжі яйця). Слід звернути увагу, що хлопець і на думці не мав, щоб віддати за квиток несвіже яйце. Коли секретар комсомольського осередку сказав, що для театру потрібна солома і хто принесе, того пустять до зали, Михайлик з надією поцікавився чи не потрібно ще й сіна. Але доля того дня була не зовсім на його боці. Його намір проскочити зайцем у зал нічим добрим не закінчився. Михайлику було дуже соромно. "Я не сказав би, що це були найкращi хвилини в моєму життi. Але вони одразу стали ще тяжчими, коли я пiд пильним наглядом опинився бiля самого касира: назустрiч менi з приступцiв розгонисте iшов дядько Себастiян. Тепер я ладен був од сорому провалитися крiзь землю, щоки мої запалали, а пiд повiками защемiли сльози".
7. Мрії дітей нинішніх та тих, що жили за часів дитинства Михайла Стельмаха у чомусь схожі, але й відрізняються. Діти і у ті далекі часи і сьогодні мріють жити у мирі, щоб батьки були поруч, щоб вони про них дбали і любили, щоб друзі були вірні і надійні. Але сучасним дітям вже не потрібно мріяти про одяг чи взуття, щоб піти до школи, не потрібно міняти книжку на насіння, щоб прочитати цікаві пригоди, більш того, сьогодні деяких дітей і палицею за читання книжки не заженеш, що, звичайно, не дуже добре. Але те, що сучасним дітям не потрібно мріяти про елементарне - це добре. Значить всі зусилля багатьох людей попередніх поколінь не були марними.
Пояснення: